Ester Ledecká český národ nerozjasala: V Nemecku po obrovskej chybe s najhorším meraným zjazdom

Ester Ledecká
Ester Ledecká

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - akúšanka Stephanie Venierová sa stala víťazkou nedeľňajšieho zjazdu žien v nemeckom Garmisch-Partenkirchene v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2018/2019. Svoj prvý triumf v kariére oslávila s náskokom 25 stotín sekundy pred Taliankou Sofiou Goggiovou a 54 stotín pred Nemkou Kirou Weidleovou. Triumf 25-ročnej vicemajsterky sveta v zjazde Venierovej je zároveň šiestym sezónnym víťazstvom pre rakúske ženy v pretekoch Svetového pohára.

V Ga-Pa v nedeľu chýbali slávne Američanky Lindsey Vonnová a Mikaela Shiffrinová. Rekordérka v počte triumfov vo Svetovom pohári Vonnová dala prednosť doliečeniu kolena, ktoré ju po návrate do súťažného diania stále výrazne limituje. Suverénna líderka SP Shiffrinová rovnako ako aj priebežne druhá žena poradia o veľký glóbus Petra Vlhová vynechali kĺzavý víkend v Bavorsku. Chaotické a často prerušované preteky pre pády a zaváhania (sedem pretekárok predčasne zišlo z trate) napokon neodzneli v pôvodnom rozsahu. Rozhodcovia dovolili predstaviť sa iba 42 aktérkam, zostávajúcich 11 výkonnostne najslabších zjazdárok už na trať nepustili.

"Milujem preteky v Garmischi, nemám to ďaleko domov. Dnes som jazdila ako na koľajniciach. Bola som uvoľnená, nemala som čo stratiť. Čím menej od seba očakávam, tým lepšie výsledky dosiahnem," uviedla Stephanie Venierová do mirofónu ORF.

Češka Ester Ledecká urobila pri svojej jazde obrovskú chybu a nakonec zašla najhorší meraný zjazd. 

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Garmisch-Partenkirchen (Nem.) - nedeľa - výsledky:

Zjazd žien: 1. Stephanie Venierová (Rak.) 1:37,46 min, 2. Sofia Goggiová (Tal.) +0,25 s, 3. Kira Weidleová (Nem.) +0,54, 4. Corinne Suterová (Švaj.) +0,81, 5. Ilka Štuhecová (Slovin.) +0,85, 6. Nadia Fanchiniová (Tal.) +0,99.


Tagy: Ester Ledecká Stephanie Venierová

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA