Anterselva priniesla Čechom ďalšiu obrovskú radosť: Kuzminová s Fialkovou neuspeli

Na snímke slovenské  biatlonistky Anastasia Kuzminová (vpravo) a Paulína Fialková (vľavo) v cieli preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave
Na snímke slovenské biatlonistky Anastasia Kuzminová (vpravo) a Paulína Fialková (vľavo) v cieli preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave

ANTERSELVA - Nemka Laura Dahlmeierová zvíťazila v pretekoch s hromadným štartom 6. kola Svetového pohára v biatlone. Na 12,5 km trati za ňou v talianskej Anterselve finišovali Češka Markéta Davidová (+13,1) a ďalšia Nemka Vanessa Hinzová (+16,4). Slovenské biatlonistky tentoraz v najlepšej desiatke chýbali, Paulína Fialková dobehla na 16. priečke (+1:11,9) a Anastasia Kuzminová na 20. (+1:51,4).

V prognózach sa objavovala dvojica Sloveniek medzi top favoritkami, Paulíne Fialkovej patril červený dres najlepšej v hodnotení disciplíny, v predchádzajúcich pretekoch bola vždy na stupňoch a aj Anastasia Kuzminová s previanočným víťazstvom v Novom Měste na Moravě sa usilovala pridať ďalšie pódiové umiestenie.

Úvodná 'ležka' pre Slovenky v priaznivom počasí dobre nedopadla, Kuzminová (strelecká bilancia 2-3-1-0) minula prvý a tretí terč, P. Fialková (1-0-1-2) tretí a z najlepšej desiatky sa vytratili. Po druhej streľbe ležmo, v ktorej nevybielila Kuzminová prvý, štvrtý a piaty terč, si nádej na výrazné umiestenie vrátila P. Fialková, na medzičase piata, o 5,2 sekundy za vedúcou Francúzkou Braisazovou.

V druhej polovici trate sa strieľalo na stojkové terče a v prvej položke sa P. Fialková pomýlila na treťom terči, chyby však robili aj súperky a P. Fialková príliš na 6. mieste nestrácala, len 16,8 s za prvou Dahlmeierovou. Kuzminová taktiež nevybielila tretí terč a zaradila sa až na 26. priečku. Záverečná streľba stojmo udržala na čele poradia Dahlmeierovú, 3,2 sekundy pred krajankou Hinzovou. P. Fialková musela dvakrát krúžiť na trestnom okruhu, ktoré nabrala na treťom a piatom terči, a klesla na 12. priečku (+53,7). Na dvojnásobnú olympijskú víťazku 25-ročnú Dahlmeierovú už vo finiši nikto nestačil a pripísala si 22. víťazstvo v kariére, prvé v sezóne.


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA