VIDEO Hancko gólovou prihrávkou naštartoval fialky k triumfu, bojovník Kucka so žltou kartou

Dávid HanckoDávid Hancko Zdroj: fiorentina.it

RÍM - Futbalisti Parmy prehrali v nedeľňajšom zápase 21. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A s tímom SPAL Ferrara 2:3. Zápas mali pritom veľmi dobre rozohraný, keďže v 53. min po druhom góle Roberta Ingleseho viedli rozdielom dvoch gólov. Záverečných dvadsať minút im ale vôbec nevyšlo.

V rozpätí sedemnástich minút skórovali Mattia Valoti, Andrea Petagna a Mohamed Fares, čím strhli víťazstvo na stranu hostí. V drese domáceho tímu odohral celý duel bojnický rodák Juraj Kucka a v siedmej minúte videl žltú kartu. Ešte väčší náskok premrhali v súbežne hranom dueli hráči AS Rím. Tí viedli v 40. min zápasu na pôde Atalanty Bergamo 3:0, ale napokon vydolovali iba bod za remízu 3:3

V úvodnom nedeľňajšom zápase triumfovala Fiorentina na pôde Chieva Verona 4:3. V drese "fialiek" debutoval v základnej zostave slovenský reprezentant Dávid Hancko a už v štvrtej minúte sa asistenciou podieľal na góle Kolumbijčana Luisa Muriela. V 26. min zvýšil vedenie hostí technickou strelou Marco Benassi, ale domácich to nezlomilo. Mariusz Stepinski a Sergio Pellissier z pokutového kopu vyrovnali skóre duelu a navyše záverečných tridsať minút hralo Chievo v početnej prevahe. Napriek tomu zo zápasu nevydolovalo ani bod, keďže v 79. a 86. min sa dvakrát strelecky presadil hosťujúc Federico Chiesa. Za domácich už len kozmeticky upravil výsledok stretnutia Srb Filip Djordjevič.

Chievo Verona - Fiorentina 3:4 (1:2)
Góly: 38. Stepinski, 60. Pellissier (z pok. kopu), 89. Djordjevič - 79. a 86. Chiesa, 4. Muriel, 27. Benassi, ČK: 60. Benassi (Fiorentina)
Dávid Hancko (Fiorentina) odohral celé stretnutie

Atalanta Bergamo - AS Rím 3:3 (1:3)
Góly: 45. Castagne, 59. Toloi, 71. D. Zapata - 3. a 33. Džeko, 40. El Shaarawy

Bologna - Frosinone 0:4 (0:2)
Góly: 21. a 75. Ciano, 18. Ghiglione, 52. Pinamonti, ČK: 13. Mattiello (Bologna)

Parma - SPAL Ferrara 2:3 (1:0)
Góly: 11. a 53. Inglese (prvý z pok. kopu) - 70. Valoti, 75. Petagna, 87. Fares