Real Madrid vyhral aj bez vylúčeného Varana, Benzema: Hrám najlepší futbal od svojho príchodu

Karim Benzema oslavuje strelený gólKarim Benzema oslavuje strelený gól Zdroj: realmadrid.com

BARCELONA - Dvojgólový Karim Benzema bol lídrom Realu Madrid vo víťaznom zápase na ihrisku Espanyolu Barcelona v nedeľňajšom zápase 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže. Francúzsky útočník v 4. min otvoril skóre a v 45. min upravil na 3:1 pre hostí z hlavného mesta. V 67. min Gareth Bale strelil štvrtý gól "bieleho baletu", ale už o 5 minút neskôr videl stopér Raphael Varane červenú kartu a záverečných 20 minút hostia dohrávali s 10 mužmi. Domáci túto presilovku využil už len na strelenie jedného gólu, venezuelský obranca Roberto Rosales v 81. min pečatil na 2:4 z pohľadu barcelonského tímu. Futbalisti Realu Madrid boli v závere bez oboch dôležitých mužov stredu obrany. Sergio Ramos po góle v prvom polčase schytal úder a v prestávke sa nechal vystriedať Nachom.

"Momentálne sa mi darí a hrám možno najlepší futbal od svojho príchodu do Madridu pred desiatimi rokmi. Vždy sa snažím pomáhať tímu a góly mi dodávajú potrebné sebavedomie," vyhlásil Karim Benzema, ktorý v tejto sezóne už 15-krát rozvlnil sieť. Proti Espanyolu nastúpil s bandážou na pravej ruke, keďže pred dvoma týždňami si zlomil prst.

Real Madrid je po treťom víťazstve v sérii na treťom mieste tabuľky La Ligy s 10-bodovým mankom na lídra FC Barcelona. "Benzema pridal k dobrému výkonu aj pekné góly. Takto robí po celú sezónu a vlastne vo väčšine svojej kariéry," povedal na adresu 31-ročného Francúza tréner Realu Santiago Solari.

Viac o téme: Real Madrid Karim Benzema