VIDEO Duda opäť dokazuje, že má srdce na správnom mieste: Takto pomáha mládeži v Košiciach

Ondrej Duda v spolupráci s Adidas
Ondrej Duda v spolupráci s Adidas

BERLÍN - Minulý týždeň sa slovenský reprezentant Ondrej Duda objavil vo futbalovej centrále Adidas BASE, kde sa so svojou partnerskou športovou značkou venoval komerčným aktivitám. 24-ročný rodák zo Sniny patrí v aktuálnej sezóne medzi najväčšie hviezdy Herthy Berlín. S deviatimi gólmi je priebežne najlepším strelcom Herthy v sezóne, pričom v Bundeslige má zároveň na konte najviac gólov spomedzi stredopoliarov. Duda sa v špeciálnom rozhovore pre Športky.sk rozhovoril netradične o mimo futbalových veciach, tentokrát o svojej futbalovej výstroji, ktorú ako hráč na najvyššej úrovni prezentuje.

"Možno niekto hovorí, že to nie je o kopačkách, ale keď má hráč komfort na nohách a cíti sa dobre, tak sa mu aj hrá lepšie," prezradil Ondrej, ktorý odpovedal aj na otázku, že koľko párov kopačiek za sezónu asi tak obnosí: "To je ťažká otázka, lebo neviem koľko párov kopačiek sa zničí, ale nie je toho veľa. Ja tiež nerád mením často kopačky, lebo aj noha si na to nezvykne ani kopačka sa neprispôsobi."

 
Duda nezabúda ani na mladé talenty zo Slovenska, ktorých neustále podporuje tým, že im posiela svoje kopačky, ktoré už nahradil novším modelom. Aj týmto veľkorysým gestom dokazuje Ondrej svoje veľké srdce, keďže minulý týždeň dodržal slovo a peniaze zo splnenej stávky venoval na dobrú vec. Spoluhráč z Herthy Berlín Salomon Kalou mu za osem strelených gólov daroval hodinky značky Rolex, ale slovenský záložník sa rozhodol radšej z peňazí zakúpiť defibrilátor, ktorý budú používať pri výjazdoch hasiči z jeho rodnej Sniny. "Snažím sa moje, ale aj od niektorých spoluhráčov kopačky zozbierať a dať ich niekomu, kto ich potrebuje. Ja konkrétne ich dávam do Košíc, pre mládež FC Košice. Myslím si, že sa im zídu. Keď som bol menší a dostal som nejaké značkové kopačky, tak som v nich pomaly spal. Určite sa z toho tešia a pomôžu im," povedal Duda pre Športky.sk.


Tagy: Hertha Berlín Slovensko Ondrej Duda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
športky
Foto:
adidas.sk; Video: športky.sk

DISKUSIA