V holandskom šlágri osemgólová prestrelka: Hrdinom zápasu nestarnúci Robin Van Persie

Robin Van Persie oslavuje strelený gólRobin Van Persie oslavuje strelený gól Zdroj: feyenoord.com

ROTTERDAM - Víkendové stretnutie 19. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže prinieslo osemgólovú prestrelku medzi Feyenoordom Rotterdam a Ajaxom Amsterdam. Domáci Feyenoord zvíťazil po divokom priebehu 6:2. Po prvom polčase to nevyzeralo na debakel hostí. V 33. min Ajax vyrovnával na 2:2, no tri minúty pred prestávkou poslal domácich znovu do vedenia svojim prvým gólom v zápase Robin van Persie. Ten istý hráč zvyšoval na začiatku druhého polčasu na 4:2. Na čo už hostia nedokázali zareagovať a inkasovali ešte dvakrát.

Z víťazstva nad svojim odvekým rivalom z holandskej metropoly sa hráči Feyenoordu tešili prvýkrát od októbra 2015. Aj predchádzajúce ligové stretnutie Ajaxu skončilo divokým výsledkom, keď si hostia z Heerenveenu odniesli z ihriska amsterdamského klubu bod po remíze 4:4. Prvýkrát od roku 1959 sa tak stalo, že Ajax inkasoval štyri a viac gólov v dvoch po sebe idúcich ligových dueloch. Naopak, Feyenoord skóroval šesťkrát proti Ajaxu prvýkrát od roku 1959, berúc do úvahy zápasy vo všetkých súťažiach. Iba vo štvrtok oznámil súčasný tréner Feyenoordu Giovanni van Bronckhorst, že na konci aktuálnej sezóny opustí lavičku klubu. Informácie priniesol portál BBC.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Robin Van Persie Feyenoord