PSG oznámilo príchod talentovaného Argentínčana: Oblečiem si dres jedného z najprestížnejších klubov sveta

Leandro Paredes
Leandro Paredes

PARÍŽ - Francúzsky futbalový veľkoklub Paríž St. Germain sa dohodol na prestupe argentínskeho stredopoliara Leandra Paredesa z ruského Zenitu Petrohrad. Dvadsaťštyriročný defenzívny záložník podpísal s úradujúcim šampiónom a lídrom aktuálnej tabuľky Ligue 1 zmluvu na štyri a pol roka. O talentovaného Juhoameričana s reprezentačnými skúsenosťami mala záujem aj londýnska Chelsea. Informoval oficiálny web PSG.

"Som veľmi hrdý na to, že som sa mohol pripojiť k tímu. Po mojich predchádzajúcich zastávkach v Taliansku a Rusku je to pre mňa fantastická príležitosť spoznať novú ligu a zároveň si obliecť dres jedného z najprestížnejších klubov na svete," vyjadril sa Paredes, za ktorého Parížania zaplatili Zenitu podľa špecializovaného portálu transfermarkt.com 47 miliónov eur.

Rodák zo San Justa odohral v aktuálnej sezóne za Zenit vo všetkých súťažiach 22 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a na rovnaký počet prihral. Na seniorskej úrovni predtým pôsobil v talianskych kluboch AS Rím, Chievo Verona, FC Empoli a argentínskej Boce Juniors.


Tagy: Paríž Saint-Germain Leandro Paredes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
psg.fr

DISKUSIA