Škandál na pretekoch v Argentíne: Cyklista Quick Stepu predstieral sexuálny akt na časníčke

Na snímke belgický cyklista Iljo Keisse
Na snímke belgický cyklista Iljo Keisse

SAN JUAN - Belgický cyklista v službách špičkového tímu Deceuninck - Quick Step Iljo Keisse si vyrobil problém. Spoločná fotografia štyroch členov tohto belgického zoskupenia s čašníčkou v jednej z kaviarní v centre argentínskeho San Juanu ho zachytila pri predstieraní sexuálneho aktu s dotyčnou ženou. Dokonca sa jej mal zľahka dotýkať genitáliami.

Nemenovaná čašníčka to nenechala len tak a upovedomila políciu. Na základe jej výpovedí v argentínskych médiách o tom informuje aj špecializovaný portál Cyclignews. Deceuninck - Quick Step je jedným zo šiestich tímov World Tour, ktoré participujú v týchto dňoch na pretekoch Vuelta a San Juan, kde nechýba aj Slovák Peter Sagan či jeho krajania Erik Baška a Matúš Štoček.

"Hovorím trochu po anglicky, ale o cyklistických pretekoch v San Juane som netušila. Oni mi vraveli, že sem prišli súťažiť. Tak som ich poprosila o fotografiu a zdalo sa mi, že ma pri tom povzbudzujú. Myslela som si, že je to nehoda, čo sa stalo, ale neskôr som zistila, že je to trochu inak," cituje nemenovanú čašníčku z kaviarne v San Juane Telesoldiario.

 

 

Keď zbadala fotografiu a čo na nej robí Keisse, rozhodla sa konať. O svojej skúsenosti dala vedieť právnikom aj polícii a žiada, aby boli prijaté príslušné opatrenia voči Keissemu. "Som veľmi nahnevaná. Volá sa to neúcta, čo predviedli. Ja som pracovala, poprosila ich o fotku a oni to zneužili. Už som hovorila s právnikmi, ale aj so svojím partnerom. On je svedkom toho, čo sa stalo," uviedla rozhorčená žena a ďalej pokračovala: "Nemôžu len tak prísť do inej krajiny a zaobchádzať so ženami ako s niečím bezvýznamným a bezcenným. Toto je Argentína a ľudia tu nemôžu robiť, čo sa im zachce. Verím, že ho stihne trest alebo sa s tým niekto aspoň začne zaoberať."

Podľa argentínskych zdrojov Keisse za svoje neprístojné správanie musel zaplatiť pokutu 3000 argentínskych pesos, čo je v prepočte necelých 70 eur. Súd jeho počínanie klasifikoval ako priestupok, nie závažný trestný čin. Tridsaťšesťročný Belgičan sa neskôr za svoj nemiestny žart na adresu čašníčky verejne ospravedlnil. Priznal, že vo svojom chvíľkovom zlyhaní predstieral sexuálny akt, ale poprel, aby sa nemenovanej ženy pri tom fyzicky dotýkal.

"Chcem sa ospravedlniť najmä dotyčnej žene. Uvedomujem si svoju chybu a sľubujem, že viackrát sa to nestane," uviedol Iljo Keisse pre zahraničné médiá v San Juane a ďalej pokračoval: "Moje ospravedlnenie patrí aj všetkým Argentínčanom a tiež všetkým, ktorí sa cítia dotknutí tým, čo som urobil. Patria sem aj organizátori pretekov, ktorých som vystavil nepríjemnostiam a rovnako aj celý môj tím. Bolo to odo mňa naozaj hlúpe. Želám si, aby som vrátil čas naspäť, ale nie je to možné. Uvedomujem si svoje zlyhanie, ale ubezpečujem všetkých, že nie som zločinec ani zlodej. Som len človek, ktorý urobil chybu. Prišiel som do Argentíny súťažiť a verím, že v nasledujúcich dňoch to bude už len o tom."


Tagy: Quick Step Iljo Keisse

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Antonio Calanni

DISKUSIA