Suverénny Hirscher v nočnom slalome deklasoval konkurenciu: Žampa do druhého kola neprenikol

Rakúsky slalomár Marcel HirscherRakúsky slalomár Marcel Hirscher Zdroj: TASR/AP/Marco Tacca

SCHLADMING - Domáci favorit Marcel Hirscher sa stal suverénnym víťazom utorkového večerného slalomu v Schladmingu, ktorý bol súčasťou Svetového pohára mužov v alpských lyžiarskych disciplínach. Hirscher zvíťazil s luxusným náskokom 1,21 s pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, keď pred vyše 40-tisícovou fanúšikovskou kulisou predviedol v oboch kolách najrýchlejšie jazdy.

Tretí skončil Švajčiar Daniel Yule (+1,60). Hirscher mal už po prvom kole náskok 99 stotín sekundy pred Yulem a 1 sekundu pred Pinturaultom a týždeň pred začiatkom majstrovstiev sveta v Aare sa opäť dostáva do skvelej formy.

Sedemnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári Hirscher triumfoval ôsmykrát v tejto sezóne a celkovo v kariére po tretí raz v domácej slalomovej "mekke" Schladmingu, kde predtým dominoval v roku 2012 a tiež vlani. Tradične jeden z vrcholov celej lyžiarskej sezóny v búrlivej atmosfére bol v 2. kole bez Slovákov. Adam Žampa ani Matej Falat nepostúpili medzi tridsiatku najlepších. Adam Žampa v 1. kole obsadil s odstupom 4,66 s až 48. miesto, Falat svoju jazdu nedokončil.

Hirscher do zbierky úspechov pridal 32. slalomové víťazstvo vo Svetovom pohári. Už len o 3 triumfy je pred ním legendárny Talian Alberto Tomba (35) a o osem prvý muž historického poradia Švéd Ingemar Stenmark (40). Celkový počet svojich víťazstiev v pretekoch SP Hirscher zvýšil na 68, okrem 32 prvenstiev v slalome má ďalších 32 v obrovskom slalome, 3 pridal v paralelnom slalome a 1 v super G.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Schladming (Rak.) - utorok - výsledky:

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1:44,81 min (52,29 s,+ 52,52 s), 2. Alexis Pinturault (Fr.) +1,21, 3. Daniel Yule (Švaj.) +1,60, 4.. Ramon Zehnhäusern (Švaj.) +2,25, 5. Marco Schwarz (Rak,) +2,59, 6. Albert Popov (Bulh.) +2,97... 48. Adam Žampa +4,66 - v 1. kole, nepostúpil do 2. kola, Matej Falat (obaja SR) nedokončil 1. kolo.

Viac o téme: Marcel Hirscher Adam Žampa