VIDEO Dúbravka môže skákať od radosti: Newcastle otočil duel s Manchestrom City

Martin DúbravkaMartin Dúbravka Zdroj: Profimedia

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu doma zvíťazili v utorkovom stretnutí 24. kola najvyššej anglickej súťaže nad Manchestrom City 2:1. Slovenský brankár Martin Dúbravka inkasoval gól z kopačky Sergia Agüera už po 24 sekundách.

Domáci však po zmene strán otočili - najprv vyrovnal Jose Rondon a z pokutového kopu rozhodol Matt Ritchie.

Manchester United na vlastnom ihrisku iba remizoval s Burnley 2:2. Zverenci trénera Oleho Gunara Solskjaera prehrávali v 88. minúte ešte 0:2, ale potom Paul Pogba premenil pokutový kop a v nadstavenom čase vyrovnal Victor Lindelöf. United ešte pod vedením nórskeho kormidelníka neprehrali, spolu už deväť zápasov.

Fulham zdolal Brighton and Hove Albion 4:2, hoci po prvom polčase prehrával 0:2. Arsenal si poradil s Cardiffom 2:1, Wolverhampton triumfoval nad West Hamom hladko 3:0 a Everton uspel v Hudderfielde 1:0 napriek tomu, že poslednú pol hodinu dohrával bez vylúčeného Lucasa Digneho.