Futbalový Slovan príde o kľúčového stredopoliara: Viac-menej sme dohodnutí na tomto prestupe

Vukan Savičevič v súboji o loptu
Vukan Savičevič v súboji o loptu

KRAKOV - Čiernohorský futbalový stredopoliar Vukan Savičevič prestúpi zo slovenského tímu ŠK Slovan Bratislava do poľskej Wisly Krakov. Referujú o tom viaceré poľské médiá a informáciu medzičasom pre agentúru SITA potvrdil aj klubový predstaviteľ Petr Kašpar. Dvadsaťpäťročný rodák z Belehradu (nar. 29. januára 1994) má v stredu pricestovať do Krakova, kde podstúpi lekársku prehliadku a ak všetko bude v poriadku, mal by podpísať kontrakt.

 

Vedenie lídra jesennej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže však ešte neuzavrelo definitívny odchod Savičeviča do Krakova. "Od Wisly sme obdržali ponuku na prestup Vukana. Ponuku zvažujeme a v priebehu stredy sa rozhodneme, či ju prijmeme. V nedeľu pred odchodom tímu na sústredenie do Turecka sme sa so Savičevičom predbežne dohodli na predĺžení zmluvy, avšak Wisla následne zvýšila svoju ponuku a prejavila o Vukana eminentný záujem. Na pozícii stredného záložníka máme k dispozícii ďalších štyroch hráčov, pričom sme Savičevičovi nechceli brániť v ďalšom rozvoji. Predpokladám, že vo Wisle dostane na ihrisku viac priestoru. V súčasnosti sme blízko k dohode o jeho prestupe, ale všetko je stále v štádiu rokovaní," vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší, agentúru SITA o tom informoval manažér pre médiá ŠK Slovan Bratislava Tomáš Schügerl.

"Klub umožnil Vukanovi odcestovať z Turecka do Krakova, kde sa podrobí lekárskym testom. Prestup sa však uskutoční len v prípade dotiahnutia všetkých zmluvných záležitostí medzi zúčastnenými stranami. O vývoji situácie budeme informovať prostredníctvom komunikačných kanálov klubu," dopĺňa oficiálny web "belasých".

Savičevič prišiel do bratislavského Slovana v lete 2015 z Crvenej zvezdy Belehrad. Na konte má jeden štart za čiernohorskú reprezentáciu. Na jeseň 2018 nastúpil za "belasých" v 22 súťažných stretnutiach s bilanciou 2 góly a dve asistencie.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Vukan Savičevič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA