Bývalý fantóm budesligových trávnikov zotrvá v Nemecku: Marek je tvárou tohto klubu

Marek Mintál
Marek Mintál

NORIMBERG - Dvojnásobný najlepší futbalista roka na Slovensku (2004, 2005) Marek Mintál zostáva naďalej verný 1. FC Norimberg. Bývalý futbalový kanonier bude aj v najbližšej budúcnosti pôsobiť v tomto nemeckom klube, v ktorom v minulosti odvádzal dobré služby ako hráč (odohral viac ako 200 súťažných duelov, pozn.) a po ukončení kariéry odovzdáva svoje skúsenosti ako tréner. Mintál má pred sebou pokračovanie vo funkcii kormidelníka mládežníckeho centra (NLZ).

"Marek je tvárou tohto klubu, pravou identifikačnou postavou a už niekoľko rokov ako tréner dôležitou súčasťou mládežníckeho centra. Veľmi sa tešíme, že aj v budúcnosti môžeme stavať na jeho kvalitách," uviedol pre klubový web športový šéf 1. FCN Andreas Bornemann.

Štyridsaťjedenročný žilinský rodák pochádzajúci z Bytčice predĺžil svoj kontrakt o ďalšie roky a aj v nasledujúcej sezóne povedie niektorý z mládežníckych tímov Norimbergu. V súčasnosti je koučom výberu do 17 rokov. "Der Club je môj klub, to vie každý. Ako futbalista som práve tu prežil moje najkrajšie časy profesionálnej hráčskej kariéry. Som vďačný, že aj ako tréner môžem robiť ďalšie kroky v 1. FC Norimberg," poznamenal Mintál, ktorý v nasledujúcich mesiacoch zavŕši trénerské štúdium.

Po ukončení kariéry získaval prvé skúsenosti v pozíciách asistenta medzi mužmi i pri mládeži. V predchádzajúcej sezóne doviedol tím v kategórii do 16 rokov k postupu do bavorskej ligy. V aktuálnom ročníku sa jeho zverenci pohybujú v strede bundesligovej tabuľky do 17 rokov. "Marek je veľký vzor pre naše mladé talenty, preto je dobré, že zostáva súčasťou nášho trénerského tímu a bude ďalej odovzdávať skúsenosti. So svojimi mužstvami odviedol veľa dobrej práce a mladíkom odovzdal veľa dôležitých impulzov pre ich ďalší rozvoj," vyjadril sa na adresu Mintála šéf norimberského NLZ Peter Laudenklos.


Tagy: Marek Mintál 1. FC Norimberg

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcn.de - Sportfoto Zink

DISKUSIA