VIDEO Sagan po tesnej koncovke vo 4. etape: O víťazstvo som prišiel na cieľovej čiare

Sagan druhý vo 4. etape v Argentíne

VILLA SAN AGUSTÍN - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhom mieste v stredajšej 4. etape argentínskych pretekov Vuelta a San Juan. Nad sily jazdca stajne Bora-hansgrohe bol iba Kolumbijčan Fernando Gaviria z SAE-Team Emirates, ktorý vyhral záverečný špurt na 185,8 km dlhej trati to San José de Jáchal - Valle Fértil do Villa San Agustín. Tretí finišoval ďalší kolumbijský jazdec Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick Step).

Hromadný záver bol do posledných sekúnd napínavý a Gaviria rozhodol o svojom triumfe pred Saganom až na cieľovej páske vďaka tomu, že "hodil" bicykel.

Ďalší slovenský reprezentant v drese Bory Erik Baška obsadil 27. miesto, Matúš Štoček z talianskeho tímu Beltrami Tsa – Hoppla – Petroli Firenze obsadil 40. priečku v rovnakom čase ako víťaz. Sagan sa posunul v celkovom poradí na 5. miesto s 26-sekundovou stratou na vedúceho Francúza Juliana Alaphilippea z Deceuninck-Quick Step.

"Bola to ďalšia dlhá etapa na týchto pretekoch a bolo trochu teplejšie než v predpovedi počasia. V závere sa to odohralo podľa očakávania a rozhodovalo sa v hromadnom šprinte. V záverečnom kilometri sme pracovali dobre a po poslednej zákrute som sa ocitol vpredu. Mal som dnes nohy, šiel som úplne naplno, ale nestačilo to. O víťazstvo som prišiel na cieľovej čiare," uviedol Peter Sagan na portáli svojho tímu Bora-Hansgrohe.

Tagy: Peter Sagan Vuelta a San Juan