VIDEO Chelsea si z Bournemouthu odnáša debakel, Liverpool remizoval s Leicestrom

Sadio Mane a  Wilfred Ndidi v súbojiSadio Mane a Wilfred Ndidi v súboji Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea vybuchli na ihrisku Bournemouthu v stredajšom zápase 24. kola anglickej Premier League 2018/2019, keď prehrali vysoko 0:4. Išlo zároveň o premiérový zápas útočníka Gonzala Higuaína v drese "The Blues", v ktorom Argentínčan hral do 65. min. Pri svojej premiére sa nepresadil a status hviezdy zápasu si ukradol pre seba nórsky útočník Joshua King.

Ďalší londýnsky klub Tottenham Hotspur doma nezaváhal a zdolal Watford tesne 2:1. V 80. min síce ešte "kohúti" prehrávali 0:1, za 7 minút však otočili duel vo svoj prospech.

Aktuálny líder súťaže FC Liverpool doma prekvapivo stratil body proti Leicestru City pri remíze 1:1. V 3. min sa pritom presadil Sadio Mané, do polčasu však vyrovnal Harry Maguire a na tretí gól zápasu čakali diváci márne. "LFC" napriek zaváhaniu ostáva na čele Premier League so 61 bodmi a päťbodovým náskokom na druhý Manchester City. Remíza 1:1 sa zrodila aj v stretnutí medzi Southamptonom a Crystalom Palace.

Výsledky stredajších stretnutí 24. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019:

Bournemouth - Chelsea 4:0 (0:0)
Gól: 47. a 74. J. King, 63. Brooks, 90.+ Daniels

Southampton - Crystal Palace 1:1 (0:1)
Gól: 77. Ward-Prowse - 41. Zaha

FC Liverpool - Leicester 1:1 (1:1)
Góly: 3. Mané - 45.+ Maguire

Tottenham - Watford 2:1 (0:1)
Gól: 80. Son, 87. F. Llorente - 38. Cathcart