FOTO Saganov súper vyrobil poriadny škandál: Predstieral sex, okamžite ho vyhodili!

Iljo Keisse
Iljo Keisse

SAN JUAN - Belgický cyklista v službách špičkového tímu Deceuninck - Quick Step Iljo Keisse tvrdo pykal za svoj skutok. Pri spoločnej fotografii s kolegami a čašníčkou v jednej z kaviarní v centre argentínskeho San Juanu ho objektív zachytil, akopredstiera sexuálny akt s dotyčnou ženou!

Nemenovaná čašníčka to nenechala len tak a upovedomila políciu. Na základe jej výpovedí v argentínskych médiách o tom informuje aj špecializovaný portál Cyclignews. Deceuninck - Quick Step je jedným zo šiestich tímov World Tour, ktoré participujú v týchto dňoch na pretekoch Vuelta a San Juan, kde nechýba aj Slovák Peter Sagan či jeho krajania Erik Baška a Matúš Štoček.

Belgický cyklista prešľap neskôr oľutoval a na sociálnej sieti za tento skutok ospravedlnil: "Chcel by som sa všetkým za to gesto ospravedlniť. Hovorím o fotke, ktorá sa objavila na internete v tomto týždni. Nechcel som nikoho uraziť a hlboko to ľutujem. Viem, že som urobil chybu, som nezdvorilý človek. Je mi to vážne ľúto."  Organizátorom pretekov, na ktorých štartuje aj Peter Sagan to však nestačilo a belgického cyklistu okamžite vylúčili z pretekov.

Škandalóznu fotografiu zachytila aj Medzinárodná cyklistická federácia, ktorá tatiež odsúdila Keisseho správanie. "Pripomíname jazdcom i tímom, že treba konať zodpovedne a primerane. Nesprávne gestá či poznámky poškodzujú obraz a povesť nášho športu. Všetci pretekári musia vystupovať profesionálne, či už vo vlastnej krajine alebo v zahraničí," uviedol vo vyhlásení hovorca.

Podľa argentínskych zdrojov Keisse za svoje neprístojné správanie musel zaplatiť pokutu 3000 argentínskych pesos, čo je v prepočte necelých 70 eur. Súd jeho počínanie klasifikoval ako priestupok, nie závažný trestný čin.


Tagy: Iljo Keisse Deceuninck - Quick Step

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA