Oporu Dunajskej Stredy odporučil Celticu Moravčík: Bayo chce byť ako krajan Drogba

Bayo
Bayo

GLASGOW - Bývalý futbalista FC DAC 1904 Dunajská Streda Vakoun Issouf Bayo chce po prestupe do škótskeho Celticu Glasgow napodobniť svojho hviezdneho krajana Didiera Drogbu. Dvadsaťdvaročný útočník, ktorý prednedávnom prestúpil z Fortuna ligy ku "katolíkom" za približne dva milióny libier, je presvedčený, že má podobné nadanie ako bývalý obávaný kanonier FC Chelsea.

"Drogbu v mladosti poznali najmä pre jeho rýchlosť a presné hlavičky, čo je aj moja prednosť. Veľmi ma inšpiroval a snažím sa hrať rovnakým štýlom ako on," povedal Bayo v rozhovore pre BBC Sport. Celtic si vyhliadol mladého útočníka po tom, čo v 32 súťažných zápasoch strelil za FC DAC 18 gólov.

Veľkú úlohu pri prestupe Baya zohral aj bývalý futbalista "zelených" Ľubomír Moravčík (1998-2002). "Vedenie Celticu sa ma naňho spýtalo a povedal som im, nech ho kúpia. Poznal som ho zo slovenskej ligy a vedel som, že klub chce kvalitného hráča za málo peňazí. Pre klub zo Škótska je správnou voľbou a odtiaľ sa môže posunúť do ešte kvalitnejších tímov," cituje britský Daily Record slová súčasného člena predstavenstva klubu FC Nitra

"Keď som prvý raz počul o ponuke od tohto klubu, neveril som. Všetko prebehlo veľmi rýchlo. Chcem vyhrávať trofeje a budem tvrdo trénovať a čakať na moment, kedy ma kouč pošle na trávnik," dodal Bayo.


Tagy: Celtic Glasgow Bayo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
celticfc.net

DISKUSIA