Príchod slávneho mena do Nitry sa stále naťahuje: Čakáme, už chýba len jediná vec!

Kris Versteeg
Kris Versteeg

NITRA - Účastník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Nitra sa oficiálne vyjadril k možnému príchodu kanadského útočníka Krisa Versteega.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, ktorého spájajú s príchodom pod Zobor, má dokonca svoj profil v systéme SZĽH, kde je vedený ako hráč Nitry. Podľa HK Nitra však ešte nič nie je oficiálne.

"Do tejto chvíle nemáme stanovisko rozhodnutia od arbitrážnej komisie IIHF. Aktuálne už len čakáme a veríme v kladné stanovisko arbitráže. Objavila sa informácia, že Kris už je registrovaný ako hráč Nitry v SZĽH. To je pravda, ale napriek tomu nemáme definitívu z IIHF. Čakáme na ňu nielen my, ale v zámorí aj samotný Kris Versteeg," píše na oficiálnej webovej stránke "corgoňov".

Tridsaťdvaročný Kris Versteeg odohral v najprestížnejšej celkovo 643 zápasov so ziskom 358 bodov. V Nitre pôsobí jeho mladší brat Mitch, s ktorým by sa mohli po prvýkrát v seniorskej kariére stretnúť v jednom klube.

"Aj toto naťahovanie v ostatných dňoch ho len utvrdilo v tom, že chce prísť do Nitry a pomôcť nášmu klubu spropagovať nielen HK Nitra, ale aj našu ligu pred blížiacimi sa MS. Z jeho strany ide o dobročinnú vec, zarábať u nás bude symbolické euro. Navyše, nikdy nehral s bratom Mitchom v jednom klube, preto je tomu naklonený. My sme už urobili maximum a už si len počkáme na stanovisko IIHF,“ uvádza web HK Nitra.


Tagy: HK Nitra Kris Versteeg

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA