Postupový sen sa rozplynul: Ružomberok vybuchol hneď v úvode a končí

Na snímke zľava Janeesa Jefferyová (Ružomberok) a Alexis Princeová (Tarbes) Na snímke zľava Janeesa Jefferyová (Ružomberok) a Alexis Princeová (Tarbes) Zdroj: TASR - Dušan Hein

TARBES - Basketbalistky MBK Ružomberok vo štvrtok podľahli v odvetnom stretnutí 2. kola vyraďovacej časti Európského pohára FIBA 2018/2019 na palubovke francúzskeho tímu Tarbes Gespe Bigorre 48:62 (21:38).

Keďže zverenky trénera Juraja Suju pred týždňom v prvom stretnutí v ružomberskej Koniarni zvíťazil len o tri body 68:65, prehra o 14 bodov v odvete znamená pre slovenský tím rozlúčku so súťažou.

Ružomberčanky síce vyhrali druhý polčas štvrtkového stretnutia, ale osudným sa im stalo nezachytenie úvodu. Už po prvej štvrtine zaostávali o trinásť bodov a do polčasovej prestávky narástlo ich manko na 17 bodov. V druhej polovici dueli už len mierne skorigovali odstup, ale na zdramatizovanie boja o postup to bolo málo.

Tarbes Gespe Bigorre (Fr.) - MBK Ružomberok (SR) 62:48 (21:8, 17:13, 15:16, 9:11) - prvý zápas 65:68, do 3. kola postupuje Tarbes
Najviac bodov: Princeová 34, Gayeová 12, Cornelieová-Sigmundovová 7 - Ellenbergová-Wileyová 17, Jefferyová 11, Jackovecová 8

Viac o téme: MBK Ružomberok Tarbes Gespe Bigorre