KHL sa otriasa v základoch: Počet klubov klesne, tejto trojke bude horúco!

Dmitrij Černyšenko
Dmitrij Černyšenko

MOSKVA - Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrij Černyšenko v rozhovore pre ruský portál sport.business-gazeta.ru prezradil, že bude trvať na tom, aby po skončení aktuálnej sezóny opustil nadnárodnú súťaž najslabší tím. Vedenie ligy posudzuje všetky kluby z viacerých hľadísk, v rámci ktorých berie do úvahy športové výsledky, návštevnosť domácich zápasov alebo ekonomické podmienky. Na základe týchto kritérií zostaví tabuľku a posledný klub v poradí vyradí. Na chvoste zoznamu sa aktuálne nachádza Admiral Vladivostok.

"Existujú riadiace orgány, ktoré stanovujú pravidlá. Chceme dodržať stratégiu, ktorá hovorí o tom, že po skončení sezóny vyradíme najhorší tím z KHL. Teraz je v najnevýhodnejšej pozícii Admiral Vladivostok, ale potenciálnymi kandidátmi sú aj Severstaľ Čerepovec a Amur Chabarovsk," vyjadril sa Černyšenko, ktorý zároveň priznal, že liga rokuje o vstupe nových tímov. Záujemcovia pochádzajú podľa jeho slov z Francúzska, Nemecka alebo Japonska.

KHL prešla redukciou počtu klubov už na konci minulej sezóny. Z pôvodnej "dvadsaťsedmičky" vtedy vypadli Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk. Vlani vedenie súťaže deklarovalo, že chce znížiť počet účastníkov na 24, a tak je jasné, že na jar opustí ligu ďalšie mužstvo. Zaujímavosťou je, že najhorším tímom z hľadiska počtu získaných bodov v aktuálnom ročníku je Slovan Bratislava. Jediný slovenský účastník KHL však nefiguruje v zozname ohrozených klubov, ktorý odprezentoval Černyšenko.


Tagy: Amur Chabarovsk Severstaľ Čerepovec Admiral Vladivostok Dmitrij Černyšenko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA