Slovensko do bojov o MS so suverénnym vstupom: Florbalistky nedali šancu Holandsku

Slovenské florbalistky suverénne zdolali Holandsko
Slovenské florbalistky suverénne zdolali Holandsko

TRENČÍN - Reprezentantky SR vo florbale triumfovali nad hráčkami Holandska 8:2 v piatkovom úvodnom vystúpení v skupine Eur 4 na kvalifikačnom turnaji v Trenčíne o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Neuchateli (7. - 15. decembra). Za najlepšiu hráčku domáceho tímu vyhlásili Michaelu Šponiarovú, ktorá strelila štyri góly. Slovenky sa triumfom usadili na čele tabuľky svojej skupiny.

Zverenky Michala Jedličku mali pomalší rozbeh, v 6. min síce otvorila skóre Michaela Šponiarová, ale Slovenky v úvodnej časti hry ďalší gól nepridali. Naopak, v úvode druhej tretiny Holanďanky vyrovnali zásahom Rebeccy Krautsovej. Zostávajúci priebeh prostredného dejstva bol už v réžii domácich hráčok, ktoré strelili päť gólov. Postupne sa presadili Lenka Lenčéšová, Denisa Ferenčíková, Jana Trošková a dvakrát Michaela Šponiarová, posledná menovaná hráčka zavŕšila v 40. min hetrik. Strelecky disponovaná Šponiarová pridala v 54. min aj svoj štvrtý gól, na jej zásah reagovala už o pár sekúnd Holanďanka Krautsová, ktorá skórovala v stretnutí dvakrát. Rezultát pečatila reprezentantka SR Viktória Grossová takisto v 54. min.

Slovenky sú po úvodných zápasoch na čele skupiny Eur 4 s dvoma bodmi. V tesnom závese za domácimi hráčkami sú Lotyšky takisto s dvoma bodmi, ale s horším skóre (6:1). Na tretej a štvrtej priečke sú bez bodu Maďarky, resp. Holanďanky. Národný tím SR nastúpi najbližšie v sobotu 2. februára od 18.00 h proti Maďarsku a účinkovanie na kvalifikačnom turnaji uzavrie v nedeľu 3. 2. od 15.00 h proti Lotyšsku.

Holandsko - Slovensko 2:8 (0:1, 1:5, 1:2)
Góly: 22. Krautsová (Meijerová), 54. Krautsová (Meijerová) - 6. M. Šponiarová (P. Hudáková), 32. Lenčéšová (Trošková), 33. Ferenčíková (P. Hudáková), 34. Trošková (K. Hudáková), 39. M. Šponiarová (P. Hudáková), 40. M. Šponiarová (Ferenčíková), 54. M. Šponiarová (P. Hudáková), 54. V. Grossová (Dobrodejová)
Vylúčené: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Crivelli a Rampoldi (obaja Švajč.), 463 divákov

Zostava SR: Dupčáková - Lenčéšová, Klapitová, Robová, V. Grossová, M. Šponiarová, Ďuríková - Faktorová, Trošková, K. Hudáková - Boľová, Belicová, Cupráková - P. Hudáková, Jelínková, Ferenčíková - Dobrodejová, Marcinková, K. Grossová

Tabuľka skupiny Eur 4:
1. Slovensko 1 1 0 0 8:2 2
2. Lotyšsko 1 1 0 0 6:1 2
3. Maďarsko 1 0 0 1 1:6 0
4. Maďarsko 1 0 0 1 2:8 0


Tagy: Holandsko Slovensko Michaela Šponiarová Michal Jedlička

Zdroj:
SITA
Foto:
flickr.com

DISKUSIA