Slovenské florbalistky napriek výhre poriadne kritické: Dnešný zápas bol z našej strany tragický!

Slovenské florbalistky po triumfe nad Holandskom
Slovenské florbalistky po triumfe nad Holandskom

TRENČÍN - Slovenské florbalové reprezentantky zaznamenali úspešný vstup do domáceho kvalifikačného turnaja MS žien v Trenčíne. V piatkovom zápase 4. skupiny zdolali Holanďanky vysoko 8:2. Zverenky trénera Michala Jedličku rozhodli v druhej tretine, ktorú ovládli 5:1. Najlepšou hráčkou SR sa stala štvorgólová Michaela Šponiarová. Slovensky sú priebežne na prvom mieste v tabuľke, v sobotu od 18.00 h si zmerajú sily s Maďarskom.

hlasy po zápase (szfb.sk):

Michal Jedlička, tréner SR: "Dnešný výkon nebol z našej strany úplne ideálny. Dievčatá mali veľké očakávania a chceli hrať pekný florbal. Boli však značne nervózne, hlavne počas prvej tretiny. Neskôr sme sa rozohrali a strelili nejaké góly, ktoré nám zabezpečili potrebné víťazstvo."

Lucia Jelínková, kapitánka SR: "Myslím si, že dnešný zápas bol z našej strany tragický. Predpokladali sme, že Holandsko by malo byť papierovo o niekoľko úrovní pod nami, ale musím skonštatovať, že z našej strany prišlo k zbytočnému podceneniu súpera. Herne sme sa trápili a neprodukovali našu hru. Ani zlepšený výkon počas druhej tretiny nezmení môj názor, že tento súboj hodnotím veľmi negatívne a že máme čo zlepšovať."

Katarína Klapitová, hráčka SR: "Kvalifikácia je podobnou súťažou ako majstrovstvá sveta, veď v nej aj ide o postup, ale práve tie úvodné zápasy bývajú trochu hektické a z pohľadu úspešného štartu sú dôležité, čo niektorým dievčatám spôsobilo trochu zbytočnú nervozitu. Holanďanky však mali celkom dobre rozostavanú obranu a hrali to kompaktne a tímovo, čo nám robilo problémy a nevedeli sme sa dlho presadiť."

Denisa Ferenčíková, hráčka SR: "Bol to veľký boj a nám sa prvá tretina vôbec nevydarila. Mali sme totiž inú predstavu o našej hre. Pôsobili sme nervóznym dojmom a boli sme na ihrisku akosi neusporiadané. Po úvodnej tretine sme si povedali, že musíme zlepšiť všetko, čo dlhodobo spoločne trénujeme, čo sa nám s pribúdajúcim časom aj podarilo. Chcem však zdôrazniť, že Holanďanky hrali dobrý florbal a v osobných súbojoch nás nepúšťali do striel a naše víťazstvo bolo dnes doslova vybojované."


Tagy: Holandsko Slovensko Florbal

Zdroj:
TASR
Foto:
flickr.com

DISKUSIA