Slovensko mieri na svetový šampionát: Florbalistky nedali Maďarsku šancu!

Slovenské florbalistky po triumfe nad Holandskom
Slovenské florbalistky po triumfe nad Holandskom

TRENČÍN - Slovenské florbalové reprezentantky postúpili na svetový šampionát do Švajčiarska. Rozhodol o tom ich druhý zápas kvalifikačného turnaja MS žien v Trenčíne, v ktorom v sobotu zdolali Maďarsko 12:1.

Zverenky trénera Michala Jedličku zdolali v piatok Holandsko 8:2 a v 4. skupine sú s plným počtom bodov na prvej priečke. Na MS do Neuchatelu (7. - 15. decembra 2019) postúpia prvé dva najlepšie tímy zo skupiny, miestenky si zabezpečia aj dva najlepšie celky z tretích miest. Na MS sa zúčastní dokopy 16 krajín rozdelených do štyroch skupín.

Slovenky uzavrú kvalifikačné súboje v nedeľu zápasom proti Lotyšsku od 15.00 h, ktorý rozhodne o víťazovi skupiny.

SLOVENSKO - Maďarsko 12:1 (3:0, 5:1, 4:0)
Góly: 2. K. Hudáková (Faktorová), 13. Belicová (V. Grossová), 15. Faktorová (Trošková), 25. M. Šponiarová (Ferenčíková), 27. Ferenčíková (M. Šponiarová), 32. Jelínková (P. Hudáková), 36. Klapitová (K. Hudáková), 36. Dobrodejová (Boľová), 44. Klapitová (K. Hudáková), 46. V. Grossová (Ďuríková), 47. Klapitová (Lenčéšová), 56. K. Grossová - 37. Szálaiová (z trestného strieľania). Rozhodovali: Hejnová a Beranová (obe ČR), vylúčené: 5:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 557 divákov.

Zostava SR: Farulová - Robová, V. Grossová, M. Šponiarová, Ďuríková, Klapitová, Lenčéšová - - Boľová, Belicová, Cupráková - P. Hudáková, Jelínková, Ferenčíková - Faktorová, Trošková, K. Hudáková - Dobrodejová, Marcinková, K. Grossová

Hlasy po zápase /zdroj szfb.sk/:

Michal Jedlička (tréner Slovenska): "V dnešnom stretnutí sme výraznejšie zlepšili výkon a odohrali sme aktívny a agresívny zápas, čo sa prejavilo aj na výsledku. Mrzí ma však veľa nezmyselných vylúčení, ktoré dievčatá vyprodukovali. Toho sa musíme v budúcnosti vyvarovať a taktiež musíme vydržať v koncentrácii na hru po celý zápas a nie len niektoré úseky hry."

Viktória Grossová, hráčka SR: "Od začiatku sme potvrdili úlohu favorita a plnili sme pokyny trénera. Neskôr sme trochu v tempe poľavili ale podľa mňa môžeme byť spokojné. Ak budeme takto hrať, máme šancu dôležité zápasy nad súperkami vyhrávať."

Šárka Boľová, hráčka SR: "Odohrali sme oveľa lepší zápas než včerajší proti Holandsku, no máme v nohách už osem tréningov a dva zápasy, čo nie je úplne jednoduché. Snažíme sa hrať útočný florbal a myslím si, že sa nám strelecký gólostroj postupne začína rozbiehať."

Kristína Hudáková, hráčka SR: "Všetkým dievčatám a teda aj mne, sa dnes hralo podstatne lepšie než včera, keď sme boli akosi zaspaté, čoho sme sa v súboji s Maďarkami vyvarovali. Vychádzali nám aj natrénované situácie, z ktorých sme nielenže strelili dostatok gólov, ale aj vypracovali ďalšie šance. Musíme si však dávať pozor na zbytočné vylúčenia. V osobných súbojoch nám väčšinou chýbal posledný krok a tak sme zbytočne faulovali, čo v náročných zápasoch môžu silnejšie súperky potrestať gólmi."

Tabuľka 4. skupiny:
1. Slovensko  2 2 0 0 20:3 4
2. Lotyšsko   2 2 0 0 17:3 4
3. Holandsko  2 0 0 2 4:19 0
4. Maďarsko   2 0 0 2 2:18 0  


Tagy: Slovensko Maďarsko

Zdroj:
TASR
Foto:
flickr.com

DISKUSIA