Slovenský futbal pozdvihli aj tieto mená: Ďalších päť osobností nominovaných do Siene slávy

Jozef VenglošJozef Vengloš Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - V Sieni slávy slovenského futbalu (SSSF) je v súčasnosti dovedna 21 laureátov, tento počet sa rozšíri o ďalších päť. Ich mená sa športová verejnosť dozvie v pondelok 18. marca 2019, tradične počas slávnostného galavečera pri príležitosti vyhlásenia ankety Futbalista roka, ktorého dejiskom bude tentoraz Šamorín. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Zástupcovia výkonnej komisie SSSF tradične v januári najskôr vyberajú z plejády slovenských futbalistov, trénerov, rozhodcov, funkcionárov či novinárov desiatku nominantov a následne čestná rada SSSF rozhodne s definitívnou platnosťou o piatich laureátoch, ktorí následne vstúpia do Siene slávy slovenského futbalu. Začiatkom tohto týždňa v utorok 29. januára čestná rada SSSF v zložení Jozef Vengloš, Milan Služanič, Vojtech Christov, Anton Urban, Jozef Jankech, Jozef Barmoš a Michal Zeman vybrala päticu osobností, ktorých mená sa zverejnia až na spomenutej marcovej slávnosti. "Sieň slávy slovenského futbalu je poctou a vyjadrením rešpektu tým, ktorí pozdvihli futbalovým umením i životným príkladom povedomie národa, tým, ktorí sa zaslúžili o slávu, rešpekt a dobré meno slovenského futbalu," píše sa v preambule novej športovo-kultúrnej ustanovizne.

Dvere do dvorany slávy, celospoločenského rešpektu a všeobecného uznania sa prvýkrát otvorili pred tromi rokmi, keď do elitného klubu uviedli inauguračnú jedenástku v zložení Jozef Adamec, Jozef Čapkovič, Karol Dobiaš, Karol Galba, Karol Jokl, Anton Ondruš, Ján Popluhár, Adolf Scherer, Viliam Schrojf, Leopold Šťastný a Jozef Vengloš. V ďalších dvoch rokoch, v súlade so štatútom siene slávy, pribudla do brány "nezabudnuteľných" desiatka osobností: v roku 2017 pätica Titus Buberník, Štefan Čambal, Jozef Kšiňan, Ján Pivarník a Michal Vičan, vlani to bolo kvinteto Andrej Kvašňák, Anton Malatinský, Marián Masný, Ladislav Petráš a Anton Urban.

"Slovenský futbal sa môže pýšiť prenikavými úspechmi na klubovej i reprezentačnej úrovni, a tak adeptov spomedzi tímov, ktoré nosili medaily z vrcholných šampionátov, olympijských hier a presadili sa v európskych pohárových súťažiach, je viac ako dosť. Viac, ako je možné každoročne uviesť do Siene slávy slovenského futbalu. O zložení laureátov rozhoduje elitný klub renomovaných osobností z radov čestnej rady SSSF," uvádza oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články