VIDEO Lašákove slová o Winter Classic: Dokonalá príprava, Lintner si zaslúži uznanie

Ján Lašák počas súboja legiend na hokejovom podujatí Kaufland Winter Classic Games 2019 v Banskej Bystrici
Ján Lašák počas súboja legiend na hokejovom podujatí Kaufland Winter Classic Games 2019 v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA - Ježiš! Toto bolo šťastie alebo umenie? Páni moji, klobúk dolu! Ján Lašák teraz chytil nemožné. Tak zneli slová nebohého komentátora Miloša Kováča v semifinálovom zápase na MS 2002 proti Švédsku počas predĺženia. Lašák vtedy vytiahol lapačku v 43. sekunde proti Andreasovi Johanssonovi, zatiaľ čo ležal na ľade.

Od slávneho momentu čoskoro uplynie 17 rokov, ale spomienky sa vymazať nedajú. Muž, ktorý vychytal Slovensku všetky tri cenné kovy, sa v sobotu postavil do bránky opäť. A znova so zlatou gardou mužov. "Stále si máme čo povedať, sú to veľké životné skúsenosti. Každý z chalanov už v podstate skončil s hokejom, máme inú prácu. Všetci majú k tomu čo povedať. Priberáme, starneme a ľudsky sa vyvíjame." 

Lašák nezabudol vyzdvihnúť hlavného organizátora Richarda Lintnera. Ten dal do príprav mnoho úsilia a prejavilo sa to v deň zápasu legiend. "Ono sa to nezdá, ale Citrón dal do toho veľmi veľa energie. Sami vidíte v útrobách, že všetko je perfektne pripravené. Pravdaže, ľudia mu pomáhali, ale on má na tom veľkú zásluhu. Myslím si, že aj pre ligu je to skvelá reklama." 


Tagy: Ján Lašák Kaufland Winter Classic 2019

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
TASR - Dušan Hein; Video: Športky

DISKUSIA