VIDEO Kucka proti Juventusu žiaril: Za žiadneho stavu sme sa nevzdali

Gervinho a Kucka oslavujú gólGervinho a Kucka oslavujú gól Zdroj: Twitter - Parma Calcio 1913

TURÍN - Popri dvojgólových strelcoch Cristianovi Ronaldovi a Gervinhovi bol hviezdou sobotňajšieho zápasu 22. kola Serie A 2018/2019 medzi Juventusom Turín a Parmou (3:3) aj slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka. Tridsaťjedenročný rodák z Bojníc po nedávnom príchode z tureckého Trabzonsporu prvýkrát nastúpil v základnej jedenástke parmského kouča Roberta D´Aversu a na zisku cenného bodu v metropole Piemontu sa podieľal dvomi gólovými prihrávkami.

Najprv v 64. min posadil center na hlavu Antonina Barillu, o desať minút neskôr taktiež z pravej strany presne našiel spoluhráča z Pobrežia Slonoviny Gervinha.

"Za žiadneho stavu sme sa nevzdali," povedal po stretnutí Kucka pre oficiálny web svojho zamestnávateľa. Hostia v zápase prehrávali 0:2 aj 1:3, ale dokázali "zdvihnúť hlavy" a v nadstavenom čase Gervinho zariadil nerozhodný rezultát 3:3. "Tento bod je pre nás veľmi dôležitý, máme z neho veľkú radosť. Verili sme až do poslednej minúty. Gervinho a Biabiany sú v našom útoku ako dva ostré šípy. Takto musíme hrať aj v ďalších stretnutiach," doplnil Kucka.

V minulotýždňovej premiére v drese Parma Calcio 1913 prispel k víťazstvu v Udine (2:1), keď sa na trávnik dostal v 72. min. Vtedy sa ho tréner snažil šetriť, keďže niekoľko dní nebol schopný trénovať pre pomliaždené chodidlo a potreboval trošku času, aby nabral kondíciu. "Snažím sa už trénovať vo vysokom nasadení, aby som sa čo najskôr zžil s novými spoluhráčmi. Každý deň sledujem ich prácu, počúvam pokyny nášho realizačného tímu a priúčam sa tomu, ako sa v Parme hrá. Fyzicky sa cítim stále lepšie a lepšie," skonštatoval Juraj Kucka.

Viac o téme: Juventus Turín Juraj Kucka Parma Calcio 1913