VIDEO Fantastickú oslavu hokeja nepokazilo ani počasie: Vo Winter Classic úspešnejší Zvolen

Na snímke sa hráči Zvolena tešia z góluNa snímke sa hráči Zvolena tešia z gólu Zdroj: TASR - Dušan Hei

BANSKÁ BYSTRICA - V dlho očakávanom stretnutí Kaufland Winter Classic pod holým nebom na štadióne VŠC Dukla na banskobystrických Štiavničkách, ktoré sa odohralo v rámci 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy, zvíťazil HKM Zvolen nad Banskou Bystricou 3:2. Zverenci Andreja Podkonického sa vďaka tomuto triumfu v prestížnom derby dostali aj na líderskú pozíciu v ligovej tabuľke.

V mimoriadne náročných podmienkach a za pretrvávajúceho dažďa otvoril skóre stretnutia už vo 4. minúte Michal Chovan. V polovici prvej tretiny už "bryndziari" viedli o dva góly, keď sa presadil Rastislav Špirko. Aj do prostrednej časti hry vstúpili lepšie Zvolenčania, ktorí vďaka presnému zásahu Kanaďana Garretta Mitchella odskočili už na rozdiel troch gólov. Domácim hokejistom sa po prvý raz podarilo skórovať až v 33. minúte zásluhou Guillaume Asselina. V tretej tretine ešte znížil na rozdiel jediného gólu Marek Bartánus, Zvolenčania si však dôležité víťazstvo postrážili.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 40. kolo - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0), hralo sa pod holým nebom na štadióne VŠC Dukla
Góly: 33. Asselin (Faille, Selleck), 50. Bartánus (Mihálik, Šoltés) - 4. Michal Chovan, 11. Špirko (Andrisík, Šišovský), 22. Mitchell (Špirko, Zuzin)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Ulrych (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Gajan st., Smrek, 7500 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Williams - Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Faille, Selleck - Lunter, Higgs, M. Bartánus - Lamper, T. Surový, Šoltés - Gabor, Zigo, Matoušek - Češík
Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Michal Roman, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Pufahl, Hraško - Handlovský, Špirko, Zuzin - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Mitchell - Andrisík, Holovič, Kelemen

Hlasy:

Tomáš Surový, kapitán B. Bystrice: "Ušiel nám začiatok, počasie bolo aké bolo, nemáme sa na čo vyhovárať. Na ľade sa ťažko doťahoval náskok súpera, škoda, že sme nevyrovnali na 3:3. Inak to bola skvelá akcia, s vynikajúcou atmosférou a dúfam, že takýchto podujatí bude viac. Prehrávať 0:3 sa nám nemalo stať, zápas sme si síce užili, no prehrali ho, a to je škoda."

Michal Chovan, kapitán Zvolena, strelec prvého gólu: "Je to pekný pocit, keď strelíte v takomto zápase prvý gól, no ešte krajší je, keď ho vyhráte. My sme hrali aj pre ľudí, čo nás prišli povzbudiť, boli super, všetci sme si to užili. Bol to ťažký zápas, no pre oba tímy boli rovnaké podmienky. My sme využili viac chyby súpera, bolo to hlavne o tom, že ste museli hrať jednoducho, rýchlo dávať puky od seba a dostávať ich z pásma. Nejaké veľké veci ste tvoriť nemohli."

Viac o téme: HKM Zvolen HC'05 iClinic Banská Bystrica Winter Classic Games 2019