Slovenky víťazne aj proti Lotyšsku: Na šampionát bez straty bodu

Slovenky sa tešia po góle v zápase Slovensko - Lotyšsko
Slovenky sa tešia po góle v zápase Slovensko - Lotyšsko

TRENČÍN - Slovenské florbalové reprezentantky zvíťazili v nedeľňajšom zápase 4. skupiny kvalifikačného turnaja o postup na MS do Švajčiarska nad hráčkami Lotyšska 5:3. Za najlepšiu hráčku Slovenska vyhlásili Paulínu Hudákovú, ktorá strelila v Trenčíne dva góly a pridala asistenciu.

Zverenky trénera Michala Jedličku si zaistili postup na šampionát už v sobotu, v skupine obsadili prvú priečku s plným počtom bodov. Na MS sa zúčastní dokopy 16 krajín rozdelených do štyroch skupín.


4. skupina:
SLOVENSKO - Lotyšsko 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
Góly: 1. M. Šponiarová (P. Hudáková), 12. Cupráková (V. Grossová), 22. P. Hudáková (Ferenčíková), 33. Ferenčíková (M. Šponiarová), 35. P. Hudáková (Ferenčíková) - 15. Garklavová (Matisonová), 33. Berzinová (Garbarová), 40. Vancanová. Rozhodovali: Franzonová a Hedelindová (obe Švéd.), vylúčené: 3:0 na 2 min, navyše Vancanová (Lotyš.) 5 min za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 625 divákov

Zostava SR: Dupčáková - M. Šponiarová, Ďuríková, Lenčešová, Klapitová, V. Grossová, Robová - Ferenčíková, Jelínková, P. Hudáková - K. Hudáková, Trošková, Faktorová - Cupráková, Belicová, Boľová - K. Grossová, Marcinková, Dobrodejová

Michal Jedlička (tréner Slovenska): "Zápas sme vyhrali zaslúžene a môžeme byť spokojní, no za poslednú tretinu, ktorá sa skončila bez gólov dievčatá nepochválim. Z celkového pohľadu kvalifikáciu spojenú s tréningami hodnotím pozitívne. Dievčatá toho mali v nohách dosť, pretože nehrali len samotné zápasy ale absolvovali každý deň dva aj tri tréningy. Odviedli kus dobrej práce."

Lucia Jelínková (kapitánka Slovenska): "Spokojné s výsledkom samozrejme sme, ale s predvedenou hrou určite nie. Neplnili sme taktické pokyny, nehrali sme svoju hru a pokiaľ chceme uspieť na nasledujúcich majstrovstvách sveta vo výkonnostne náročnejšej skupine, s takýmito súpermi nemôžeme hrať takýto florbal."

Michaela Šponiarová (hráčka Slovenska): "Začiatok bol z našej strany celkom dobrý a strelili sme rýchle góly, čo nás dostalo na koňa. V ďalšom priebehu akoby sme nechceli hrať veľmi s loptičkou a skôr sme sa sústredili na obranu. Čiže potrebujeme zlepšiť fyzickú, ale aj technickú činnosť hry, aby sme podobné zápasy odohrali s pokojnou hlavou a bez väčších komplikácii."


Tagy: Slovensko Lotyšsko florbal

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA