Prezident Neapola o odchode Hamšíka: Keď sa bude chcieť vrátiť, preňho budeme mať vždy miesto

Marek Hamšík bozkáva znak NeapolaMarek Hamšík bozkáva znak Neapola Zdroj: Twitter - UEFA Champions League

NEAPOL - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík podľa správ z Talianska už informoval predstaviteľov tamojšieho klubu SSC Neapol o úmysle prestúpiť do čínskeho klubu Ta-lien I-fang.

Ako referuje web football-italia.net s odvolaním sa na správy denníka Il Mattino, Hamšík údajne v telefonickom rozhovore prezidentovi "partenopei" Aureliovi De Laurentiisovi povedal: "Nemôžem odmietnuť takúto ponuku".

Zástupcovia čínskeho Ta-lien I-fang vraj Hamšíkovi ponúkli 3-ročný kontrakt vo výške 27 miliónov eur. Podľa spomenutých zdrojov De Laurentiis akceptoval rozhodnutie 31-ročného Banskobystričana a poďakoval kapitánovi SSC za roky strávené pod Vezuvom. De Laurentiis v pondelok pre talianske médiá o Hamšíkovi vyhlásil: "Keď sa bude chcieť vrátiť, v Neapole preňho vždy budeme mať miesto." Vyjadrenie neapolského funkcionára citoval napríklad web partenopei.net.

Pred sobotňajším víťazným ligovým duelom proti Sampdorii Janov (3:0) údajne Hamšík prezradil úmysel odísť aj spoluhráčom. "Toto je môj posledný zápas po vašom boku. V Taliansku ani v Európe nemôžem nosiť dres iného klubu," mal povedať Hamšík spoluhráčom.

Tím Ta-lien I-fang vedie nemecký kouč Bernd Schuster. Číňania by mali za jeho služby zaplatiť 25 miliónov eur. Hamšík prestúpil do SSC Neapol v lete 2007 z Brescie. Predtým hral za Slovan Bratislava. Za "partenopei" odohral 520 zápasov a strelil 121 gólov.

Hamšík sa v Neapole stal doslova legendou klubu. V uplynulých mesiacoch dosiahol viacero míľnikov. Dlhoročná stálica neapolského klubu nastúpila 6. novembra 2018 proti Parížu St. Germain (1:1) v C-skupine Ligy majstrov 2018/2019 na svoj 512. súťažný duel za "partenopei". Hamšík prekonal držiteľa dovtedajšieho maxima Giuseppeho Bruscolottiho, ktorý v rokoch 1972-1988 odohral za Neapol dovedna 511 stretnutí. Predvlani, presne deň pred Vianocami, prekonal dovtedajší rekord Argentínčana Diega Maradonu v počte strelených gólov (115) v neapolskom drese. Hamšík počas účinkovania v tomto klube dvakrát vyhral Taliansky pohár (2012, 2014) a raz tamojší superpohár (2014).

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - UEFA Champions League
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články