Vlhová pred majstrovstvami sveta: Už som sa poučila a nechcem preto...

Petra Vlhová
Petra Vlhová

AARE - Kapitola č. 45 v histórii zjazdárskych MS bude mrazivá. V pondelok, v predvečer súťažného štartu v Are sa schyľovalo k veternému slávnostnému ceremoniálu s nízkou teplotou a meteorológovia hlásia aj na ďalšie dni dvojciferné mínusky s pocitovou teplotou pod -20 stupňov Celzia. Už v nedeľu si svoje vo švédskom dejisku "užili" najmä trénujúce lyžiarky, vrátane slovenskej hviezdy Petry Vlhovej.

Ešte stále mladá, 23-ročná reprezentantka Vlhová už prekonala svoju o súťažnú generáciu staršiu priekopníčku slovenských úspechov vo Svetovom pohári Velez-Zuzulovú. Na MS majú vyrovnané maximum 4. miesto v slalome (a spoločné striebro v tímoch), celkovo na vrcholných podujatiach Vlhová pridala aj 5. miesto v olympijskej kombinácii. Verejnosť od nej očakáva prvú slovenskú medailu v individuálnych disciplínach, pričom reálne môže pomýšľať na tri cenné kovy v troch vystúpeniach. Okrem slalomu a kombinácie aj v obrovskom slalome, pričom v špeciáloch je podľa súčasnej fazóny druhou favoritkou na zlato v závese fenomenálnej Mikaely Shiffrinovej. Kombinácia sa v tejto sezóne SP nešla, ale papierovo je väčšia favoritka okrem Američanky iba obhajkyňa titulu, Švajčiarka Wendy Holdenerová, možno ešte Nórka Ragnhild Mowinckelová.

"Budem sa snažiť koncentrovať a na MS pôjdem naplno, uvidíme, čo z toho bude. Už som sa poučila a nechcem preto rozprávať o cieľoch, nechávam to na konkrétne dni, je to risk, buď-alebo. Vlani som v Are preteky pokazila, čo bude to bude," zdôraznila Vlhová. Tlak na ňu nevyvíja ani inokedy dôsledne ambiciózny tréner Livio Magoni: "Celú sezónu hovorím, že Are pre mňa nie je dôležité. Je to iba jedna súťaž, môže sa skonči ako slalom v Maribore alebo úspešne. Pre mňa je najpodstatnejšie pódium v celkovom poradí Svetového pohára."


Tagy: Petra Vlhová Livio Magoni

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA