Slovan pokračuje na víťaznej vlne: Országhovci pokorili ďalšieho o play-off bojujúceho súpera

Gólová radosť Slovanistov sprava strelec gólu Jeff Taffe, Kyle Chipchura, Lukáš Klok a v pozadí brankár Timur BiljalovGólová radosť Slovanistov sprava strelec gólu Jeff Taffe, Kyle Chipchura, Lukáš Klok a v pozadí brankár Timur Biljalov Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Riga 2:1. Pre "belasých" to bolo 14. víťazstvo v sezóne, z toho 9. v riadnom hracom čase a druhé za sebou. Videlo ho však iba 4403 divákov, čo je najnižšia domáca návšteva Slovana od jeho vstupu do nadnárodnej súťaže.

Zverencom Vladimíra Országha patrí v tabuľke Západnej konferencie posledné 12. miesto a so ziskom 31 bodov sú zároveň na chvoste celej súťaže.

"Belasí" sa vo štvrtom zápase v rámci päťzápasovej domácej série predstavia v pondelok 11. februára proti CSKA Moskva. So svojimi fanúšikmi sa následne rozlúčia v stredu 13. februára zápasom proti Dinamu Minsk, posledné štyri zápasy sezóny odohrajú na ľade súperov.

Rižania majú na rozdiel od Slovana šancu na play off, od úvodu sa čakal ich tlak, ale zápas začal lepšie Slovan. V úvodných minútach mal viac streleckých príležitostí, tú najväčšiu Červený po peknej individuálnej akcii. Skórovať však mohli aj hostia, ale Dzierkals nenamieril presne sám pred Štěpánkom. Hostia sa nehrnuli bezhlavo dopredu, pozorne čakali na svoju príležitosť, "belasí" sa snažili ohrozovať bránku súpera čoraz častejšie. Prvá gólová šanca prišla po akcii Dinama, ale Darzinš sám pred bránkou trafil iba betóny Štěpánka. O pár sekúnd neskôr si nakorčuľoval do samostatného úniku Sloboda a zakončil oveľa presnejšie - 1:0. Aktívnejší Slovan viedol po prvom dejstve zaslúžene, súpera prestrieľal 13:10.

Gólové oslavy hokejistov Slovana Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR - Martin Baumann

V druhej tretine sa hostia začali Slovanu herne vyrovnávať, zlepšili aj streleckú aktivitu. Recept na Štěpánka našiel po troch minútach Redlihs, ktorý tečoval strelu Maioneho a vyrovnal. "Belasí" odpovedali akciou Lišku, domáci útočník sa ocitol v dobrej pozícii pred bránkou, ale trafil iba betóny Biľalova. V 35. minúte faulovali hráči Rigy Taffea, Slovan mal v ponechanej výhode veľký tlak, ktorý faulovaný hráč korunoval gólom - 2:1. Zverenci Vladimíra Országha boli aj po góle viac pri puku, ale skóre sa už v druhej tretine nezmenilo.

V treťom dejstve sa hostia snažili o vyrovnanie, ale ich ofenzíva nebola taká súvislá, ako sa čakalo. Slovan hral naopak to, čo v prvých dvoch tretinách. Pozorne bránil a dostával sa aj do zakončenia. Riga v závere pridala, no "belasí" si už víťazstvo nenechali vziať.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Sloboda, 35. Taffe (Bailey, Červený) - 24. Redlihs (Maione, Videll). Rozhodovali: Morozov, Cyplakov – Sadovnikov, Šeľanin, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4403 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

Dinamo Riga: Biľalov – Ališauskas, Zile, Gimajev, Zanetti, Sotnieks, Maione – Pavlovs, Batna, Meija – McMillan, Videll, Darzinš – Lipsbergs, Džerinš, Redlihs – Marenis, Myttynen, Dzierkals – Gegeris, Berzinš

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Dinamo Riga