Sexuálne obťažovanie, napadnutie aj nelegálna zbraň: Exhviezde Barcelony hrozia roky väzenia!

Arda Turan
Arda Turan

ANKARA - Tureckí prokurátori žiadajú trest pre futbalistu Ardu Turana, ktorého chcú poslať do väzenia na dvanásť a pol roka. Tridsaťdvaročný rodák z "krajiny polmesiaca" v posledných mesiacoch čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania, napadnutia či nelegálneho prechovávania zbrane.

Incident, ktorý spôsobil rozruch, sa mal stať v októbri minulého roka. Turan sa údajne v jednom klube snažil zbaliť ženu, ktorá sa neskôr ukázala byť manželkou tureckého popového speváka Berkaya Sahina. Pri sexuálnych návrhoch zasiahol do diania spomenutý spevák, ktorému Turan zlomil nos. Neskôr sa mu prišiel do nemocnice ospravedlniť skutočne svojským spôsobom. Zobral so sebou strelnú zbraň a povedal Sahinovi, aby ho zabil, ak po tom túži. Právnici tureckého speváka teraz volajú po spravodlivosti a žiadajú väzbu pre ofenzívneho stredopoliara.

Arda Turan je medzi futbalistami známym búrlivákom. Stále kmeňový hráč španielskeho FC Barcelona dostal v máji 2018 šestnásťzápasový dištanc za udretie rozhodcu. Klub z jeho domoviny Basaksehir Istanbul, v ktorom Turek hosťuje od januára 2018, mu v októbri nadelil pokutu vo výške 370-tisíc eur za nevhodné správanie. Informácie priniesol web deadspin.com.


Tagy: FC Barcelona Arda Turan Basaksehir Istanbul

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Manu Fernandez

DISKUSIA