Triumf Michaloviec s trpkou príchuťou: Už sme si mysleli, že sa dáme dokopy, ale ...

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce počas cesty na sústredenie
Futbalisti MFK Zemplín Michalovce počas cesty na sústredenie

BRATISLAVA - Tréner futbalistov MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis síce v sobotu na záver sústredenia v Tatranskej Lomnici dosiahol so zverencami tesné víťazstvo v prípravnom dueli nad druholigovým MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 gólom Armena Hovhannisjana, pre Zemplínčanov však malo trpkú príchuť.

K početnej maródke totiž kormidelníkovi, ktorý v utorok oslávi 43. narodeniny (nar. 5. 2. 1976), pribudli ďalší traja hráči - ofenzívny stredopoliar Peter Kolesár ako aj obaja stopéri Danylo Beskorovajnyj a José Carrillo Mancilla. "Už v polovici prvého polčasu musel odstúpiť Kolesár, tesne pred koncom aj Carrillo. Obaja si privodili zranenia členka. Beskorovajnyj krátko po zmene strán utŕžil bolestivého 'koňara' do oblasti bedrového kĺbu,“ uviedol tréner MFK Zemplín pre východoslovenský denník Korzár, jeho slová cituje aj oficiálny web michalovského klubu.

V ostatných týždňoch sa lazaret v kabíne Zemplínčanov rozšíril na alarmujúci počet - dvanásť futbalistov. Okrem spomenutého tria a dlhodobo zraneného Martina Regáliho, ktorý má problémy s chrbtom, sú momentálne mimo hry aj Jozef-Šimon Turík (je po operácii menisku), Sadam Sulley (boľavý palec na nohe), Igor Žofčák (preťažený lýtkový sval), brankár Matúš Kira (problémy s pätou) a Christos Kunturiotis (zápal). K nim treba prirátať aj trio Stanislav Danko, Matúš Vojtko a Hovhannes Harutjunjan, ktorí po zraneniach trénujú len individuálne. "Už sme si mysleli, že sa dáme dokopy, ale opak je pravdou. Pevne dúfam, že to nebudú žiadne vážne zranenia. Jarná časť sezóny 2018/2019 sa nezadržateľne blíži a my máme skoro viac zranených hráčov ako zdravých. Verím, že po dvoch dňoch voľna sa v utorok zídeme v hojnejšom počte a niektorí chlapci sa vrátia do tréningového procesu,“ zaželal si tréner Anton Šoltis.


Tagy: MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
mfkzemplin.sk

DISKUSIA