Kvitová prežila traumu, potrebuje špeciálne opatrenia: Na obžalovaného sa nemôže ani pozrieť

Petra Kvitová
Petra Kvitová

BRNO - Tenistka Petra Kvitová dorazila do budovy Krajského súdu v Brne, aby vypovedala o svojom napadnutí z decembra 2016. Finalistka nedávneho Australian Open požiadala o výsluch mimo súdnu sieň, aby sa nemusela stretnúť s obžalovaným. Obžaloba z činu viní tridsaťtriročného Radima Žondru, ktorý ale vinu popiera. Mužovi za vydieranie a porušovanie domovej slobody hrozí až 12 rokov väzenia.

Kvitová prešla bezpečnostným rámom, s novinármi nehovorila. Okrem Kvitovej by v priebehu dvoch dní mali vypovedať znalci a ďalší svedkovia, predsedníčka komory Dagmar Bordovská by počas dvojdňového bloku mala prečítať aj listinné dôkazy. Podľa štátneho zástupcu Ivana Hrazdíra už mnoho dôkazov na vykonanie nezostáva.

Zatiaľ nie je jasné, akým spôsobom bude Kvitová na súde vypovedať. Kvôli prežitej traume požiadala, aby bola vypočutá v neprítomnosti obžalovaného. Hovorca súdu Eva Angyalossy povedala, že technické vybavenie umožňuje vypočuť svedka v inej miestnosti prostredníctvom kamery a mikrofónu. Variantom tiež je, že by sa Kvitová s obžalovaným Žondrom v pojednávacej miestnosti striedali. Obžalovaného by predsedníčka senátu vždy zoznámila s výpoveďou svedkyne, potom by mohol klásť otázky prostredníctvom svojho obhajcu.

Žondra sa podľa žalobcu v decembri 2016 dostal do bytu Kvitovej pod falošnou zámienkou, že ide na revíziu kotla. Napadol ju a vážne porezal na ruke. Odišiel, keď mu ponúkla 10.000 korún, ktoré si vzal. Žondra vinu popiera, tvrdí, že tou dobou bol na stavbe v Napajedlách na Zlínsku. Momentálne je vo výkone trestu kvôli inému prípadu.


Tagy: Petra Kvitová Radim Žondra

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA