Chudý si v Poľsku vybojoval post brankárskej jednotky: Je nesmierne skúseným hráčom

Martin Chudý
Martin Chudý

ZABRZE - Martin Chudý sa veľmi rýchlo stal brankárskou jednotkou poľského futbalového klubu Górnik Zabrze. Dvadsaťdeväťročný rodák z Považskej Bystrice "vytlačil" spomedzi troch žrdí doterajšiu stabilnú oporu tímu Tomasza Losku a v tíme "baníkov" má byť po zvyšok sezóny 2018/2019 gólmanom číslo jeden. Niekdajší "ochranca svätyne" úradujúceho slovenského majstra FC Spartak Trnava presvedčil Górnik najmä výkonmi na sústredení na Cypre. Zaskvel sa predovšetkým v dueli proti srbskému tímu FK Čukarički Belehrad, keď pri remíze 1:1 chytil penaltu súpera v druhom polčase.

"Nie som prekvapený, že Chudý je lepší brankár ako Loska. Má výbornú ´fyzičku´ a je nesmierne skúseným hráčom. Nedávno som volil najlepších hráčov slovenskej Fortuna ligy na jednotlivých pozíciách a ako brankára som vybral práve Chudého," povedal pre denník Przeglad Sportowy bývalý tréner "andelov" Dušan Radolský (2010 - 2011), ktorý má skúsenosti aj s poľským futbalom.

Martin Chudý sa stal posilou Górnika Zabrze 11. januára. S účastníkom Ekstraklasy podpísal profesionálny kontrakt na jeden a pol roka s opciou na ďalšie obdobie. Tím z mesta Zabrze figuruje po dvadsiatich kolách na predposlednom 15. mieste so ziskom 17 bodov. Pred posledným Zaglebím Sosnowiec má náskok 5 bodov.


Tagy: Martin Chudý Górnik Zabrze

Zdroj:
SITA
Foto:
gornikzabrze.pl

DISKUSIA