Konráda čaká ťažký boj o reprezentačnú miestenku: Konkurencia je na každom poste

Branislav KonrádBranislav Konrád Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejový brankár Branislav Konrád v minulej sezóne odchytal dve stretnutia na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu, na majstrovstvách sveta sa naposledy predstavil v máji 2016 v ruskom Petrohrade.

Skúsený 31-ročný gólman je jedným z dvoch brankárov reprezentácie SR na domácom Kaufland Cupe v Bratislave, v aktuálnom ročníku je to jeho premiérová akcia v národnom tíme. "Tešil som sa. Je to zmena prostredia a klímy. Už len nech sa nám darí a bude to super," povedal po prvom tréningu v Bratislave.

Slovensko má v súčasnosti hneď niekoľko kvalitných brankárov, na tomto poste je veľká konkurencia. Konrád to tak nevníma. "Prišiel som na zraz s cieľom chytať čo najlepšie. Konkurencia je na každom poste, nie iba medzi brankármi," pokračoval a doplnil, že na májové MS na Slovensku ešte vôbec nemyslí: "Sústredím sa na najbližší zápas. Po turnaji ešte máme čo robiť v klube a až potom sa môžeme sústrediť na MS. Do šampionátu je veľa času."

Na februárovom domácom turnaji si Slováci zmerajú sily s výberom Bieloruska a olympijským tímom Ruska. "Obaja súperi budú veľmi silní korčuliarsky, veď hrajú v KHL. Budú to veľmi náročné súboje," prognózuje Konrád, ktorý v novembri a decembri sledoval počínanie reprezentácie SR na turnajoch v Nemecku a Švajčiarsku, zameral sa najmä na kolegov v bránke. "Videl som, že sa im darilo, čo ma teší. Chalani v tých zápasoch chytali super. Držal som im palce a verím, že teraz budú oni fandiť mne, keď pôjdem do bránky," poznamenal.

Branislav Konrád v tejto sezóne v českej extralige vo farbách HC Olomouc odchytal 29 duelov s úspešnosťou zásahov 91,4 percenta. "Posledné dva zápasy som sa cítil výborne, snáď si formu a pohodu prenesiem aj do reprezentácie," pokračoval. S klubom dokonca predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky.

Viac o téme: Branislav Konrád Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články