VIDEO Šampióni na ľade Bostonu: Takéto vhadzovanie puku len tak neuvidíte

Julian Edelman vhadzuje puk
Julian Edelman vhadzuje puk

BOSTON - Pred utorkovým stretnutím hokejovej NHL Boston Bruins - New York Islanders domáci priaznivci privítali úradujúcich víťazov play-off zámorskej ligy v americkom futbale tím New England Patriots.

Na ľadovú plochu haly TD Garden nastúpil takmer celý tím Patriots v dresoch Bruins s vlastnými menovkami. Slávnostné vhadzovanie medzi domáceho Patricea Bergerona (pred jeho tisícim súbojom v NHL, pozn.) a hosťujúceho Andersa Leeho obstaral najužitočnejší hráč 53. ročníka Super Bowlu Julian Edelman.

Po bujarých oslavách titulu si ani v tom okamihu nedal dole okuliare s tmavými sklami a prezentoval sa vhadzovaním vskutku zaujímavým - puk na ľad hodil ako keby v americkom futbale dosiahol touchdown. Zaujímavosťou je, že vo februári 2015, keď Patriots oslavovali triumf v 49. ročníku Super Bowlu, tiež pred duelom Bruins proti Islanders sa rovnakým spôsobom, teda hodením puku na ľade v štýle touchdownu, prezentoval Rob Gronkowski.

Na slávnosti chýbal quarterback Patriots Tom Brady. Aj tak na jeho počesť si na rolbe zajazdila koza v tričku Patriots. Bradyho totiž mnohí označujú za najlepšieho hráča amerického futbalu histórie - v anglickom origináli "Greatest Of All Time", skrátene GOAT (v preklade z angličtiny koza).


Tagy: Boston Bruins New England Patriots Julian Edelman

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA