V Nitre snívajú o pohárovom finále aj po odchode tímových opôr: Bolo by to pre nás veľmi pekné

Štadión pod Zoborom
Štadión pod Zoborom

NITRA - V kádri slovenského futbalového klubu FC Nitra už pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy 2018/2019 pravdepodobne nedôjde k žiadnym veľkým zmenám. Generálny manažér klubu spod Zobora Jozef Petráni však nevylúčil, že do tímu trénera Ivana Galáda by ešte mohol pribudnúť nejaký ofenzívny hráč.

"Mužstvo už máme uzavreté, nedávame však ešte definitívnu bodku. Nevylučujem, že do úvodného zápasu jarnej časti môže dôjsť k nejakému pohybu. Smerom von z kádra už určite nie, ale ak by malo dôjsť k nejakému pohybu smerom dnu, tak by to mal byť hráč do ofenzívy. Buď nejaký útočník, alebo krídelník. Skôr však už rátame s tým kádrom, ktorý v tejto chvíli máme," povedal Petráni.

Z nitrianskeho tímu odišli v priebehu zimy štyria dôležití hráči - Lukáš Hroššo, Richard Križan, Andrej Fábry a Abdulrahman Taiwo. "Medzi tromi žrďami budeme mať dvojičku Dávid Šípoš - Branislav Pindroch, lepší z nich bude chytať. Do obrany sme vzali Chorváta Ivana Zgrabliča, do stredu poľa prišli Frederik Bílovský a Šimon Štefanec, do útoku Nemanja Sokovič. Z dorastu sme vytiahli talentovaného Patrika Daneka a z hosťovania v Komárne sa vrátil Patrik Šurnovský. Zvyšok mužstva tvoria tí, ktorí tu boli aj na jeseň. Po doplnení kádra si nemyslím, že naša sila utrpela alebo klesla kvalita. Všetko však ukážu až súťažné zápasy," dodal nitriansky funkcionár.

Petráni ešte v decembri vyhlásil, že viaceré kluby na Slovensku majú ekonomické problémy a ani FC Nitra nie je výnimkou. Ako však prezradil, odchody spomenutého kvarteta hráčov Hroššo, Križan, Fábry a Taiwo klubu pomohli. "Je to jeden spôsob u nás v klube, ktorým sa snažíme zabezpečiť ekonomickú stabilitu. Nepovedal by som, že iba toto je spôsob fungovania v Nitre, musíme zháňať aj iné spôsoby financovania. Odchody tejto štvorice nám však po ekonomickej stránke pomohli," podotkol.

Nitra figuruje po jesenných osemnástich odohraných kolách najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy na 6. mieste tabuľky so ziskom 24 bodov. Táto priečka jej zaručuje umiestnenie v elitnom poltucte medzi tímami, ktoré budú po skončení základnej časti (22 kôl) v nadstavbe bojovať v skupine o titul. Za vedúcim ŠK Slovan Bratislava má FC Nitra odstup 22 bodov. Jarnú časť najvyššej slovenskej súťaže odštartuje tím spod Zobora v sobotu 16. februára na domácom štadióne proti FK Železiarne Podbrezová, pôjde o duel 19. kola.

"Čo sa týka ambícií pred jarnou časťou sezóny, všetci v Nitre to vnímame tak, že veľmi radi by sme hrali v skupine o titul. Je to však šport. Máme pred sebou štyri zápasy, v ktorých sa môže udiať čokoľvek. Samozrejme, nebudeme to vnímať ako koniec sveta, ak sa nám nepodarí kvalifikovať do skupiny o titul. Okrem toho sme v hre aj v Slovenskom pohári. Bolo by to pre nás veľmi pekné, keby sme sa mohli predstaviť vo finále, ktoré sa bude hrať u nás v Nitre," uzavrel Jozef Petráni.


Tagy: FC Nitra

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
sportky.sk

DISKUSIA