Česká tenistka to už pred svetom netají: Mám možnosť si zmraziť rebríček, ale...

Andrea Sestini-Hlaváčková
Andrea Sestini-Hlaváčková

PRAHA - Česká tenistka Andrea Sestini-Hlaváčková oznámila, že očakáva narodenie prvého potomka, a tak sa v nasledujúcich mesiacoch neobjaví na súťažných kurtoch.

Tridsaťdvaročná rodáčka z Plzne je aktuálne na ôsmom mieste rebríčka WTA vo štvorhre a na svojom konte má 27 deblových titulov vrátane grandslamových prvenstiev z French Open 2011 a US Open 2013. Medzi jej najväčšie kariérne úspechy patria aj triumf vo štvorhre na koncoročnom podujatí WTA Finals z predvlaňajška a deblové striebro z olympiády v Londýne 2012.

"Dlhodobo sme plánovali založenie rodiny a podarilo sa nám to veľmi rýchlo, odkedy sme sa o to začali snažiť. Zamiešalo mi to s celým životom, musela som zmeniť všetky plány a oznámiť to mojej spoluhráčke, trénerom a sponzorom," povedala Češka pre web iDnes.cz s tým, že ešte nevie, či sa vráti k profesionálnemu tenisu.

"Mám možnosť si zmraziť rebríček a do troch rokov sa vrátiť. Teda, ak by som chcela. Neviem si to teraz veľmi predstaviť, ale nechcem si ešte zatvárať tieto dvere," dodala dvojnásobná víťazka Pohára federácie.


Tagy: Andrea Sestini-Hlaváčková

Zdroj:
SITA
Foto:
Instagram andreasestinihlavackova

DISKUSIA