V zámorí sa rieši každý detail: Bakoš prezradil aj to, prečo nebude hrať na Kaufland Cupe

Martin Bakoš
Martin Bakoš

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Martin Bakoš odštartoval sezónu v Providence Bruins v nižšej zámorskej súťaži AHL, ale v decembri zamieril nazad do Európy.

Na zmluve sa dohodol s účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy HK Soči. Je to jeho už tretí klub v KHL. Predtým si obliekal aj dresy čínskej Červenej hviezdy Kchun-lun a bratislavského Slovana.

"Soči je krásne mesto, respektíve tá oblasť. ktorá bola vybudovaná pre potreby ZOH 2014. V blízkosti je more, je tam dobré počasie, výborná aréna a celé zázemie klubu. Nemám sa na čo sťažovať. Tím je super, pár kvalitných cudzincov a najmä šikovní domáci Rusi," uviedol Bakoš. Tréner HK Soči je niekdajší skvelý hokejista Sergej Zubov. "Tréner vie, čo je hokej, keďže hral v NHL 15 sezón. Myslím si, že máme dobrý systém, ale musíme ho plniť," dodal rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Pred sezónou odišiel Bakoš skúšať šťastie do elitnej zámorskej súťaže NHL. Dohodol sa s Bostonom. Počas prípravy sa však zranil a Bruins ho poslali do rezervného tímu v AHL. "Hral som na farme a nemal som toľko priestoru, čo som chcel. Chcel som ísť naspäť do Európy a hrať. V príprave som sa zranil. Taký je hokej. Krátke pôsobenie v zámorí mi dalo veľmi veľa. Hokej je tam na úplne inej úrovni. Rieši sa tam každý detail. Veľa som sa tam naučil. Som rád, že som mal šancu to vyskúšať. Žiaľ, nevyšlo to," zhodnotil 28-ročný krídelník.

Pred sezónou sa v Bostone stretla až štvorica slovenských hokejistov. Okrem Bakoša sa na ročník 2018/2019 poctivo pripravovali aj kapitán Zdeno Chára, brankár Jaroslav Halák a útočník Peter Cehlárik. "Slováci mi veľmi pomohli. V šatni bolo aj dosť Čechov, boli sme taká komunita, ba možno až väčšina. Zdeno je veľký líder," priblížil Bakoš.

V zámorí čakal na účastníka ZOH 2018 život plný zmien. Zakrátko sa však dokázal prispôsobiť. "Musel som si zvykať na jazyk, hokejový slang, všetky ich skratky. Na začiatku to bolo pre mňa veľmi rýchle. Je tam malé ihrisko a všetko sa tam deje rýchlo. Ja rád hrám s pukom, takže aj tomu som sa musel prispôsobiť. Teraz, keď som sa vrátil do Európy, si zase musím zvykať na to, aby som puk mal viac na hokejke," zdôraznil Bakoš.

Dosiaľ sa zúčastnil na dvoch majstrovstvách sveta (2016, 2018), rád by sa predstavil aj na tohtoročnom svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach. "Som veľmi šťastný, že sa MS uskutočnia znovu na Slovensku. Aktuálne sa sústredím iba na Soči, ale verím, že si vybojujem miestenku na domáci šampionát," vyhlásil a dodal, že s generálnym manažérom tímu SR Miroslavom Šatanom sa dohodli, že vynechá blížiaci sa turnaj na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. "Hráme dôležité zápasy a môj ruský klub potreboval, aby som sa na Kaufland Cupe (7. - 9. februára, pozn.) nezúčastnil. Pán Šatan navyše povedal, že chcú vyskúšať aj iných hráčov, ktorí ešte nedostali v reprezentácii toľko priestoru," uzavrel Martin Bakoš.


Tagy: Martin Bakoš

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA