Zlepšenie Vlhovej pred nadchádzajúcim bojom: Na líderku stratila viac ako sekundu

Petra Vlhová
Petra Vlhová

AARE - Rakúšanka Stephanie Venierová dosiahla najlepší čas v treťom tréningu zjazdu žien na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare. Švajčiarka Wendy Holdenerová na druhom mieste zaostala iba o 9 stotín sekundy. Venierová bola najrýchlejšia napriek tomu, že minula jednu z bránok. Slovenka Petra Vlhová sa zaradila na 20. miesto s odstupom 1,11 s, americká legenda Lindsey Vonnová po páde v utorkovom super G stredajší ani štvrtkový tréning zjazdu neabsolvovala.

Postupné zlepšovanie sa Vlhovej v tréningoch zjazdu je prísľubom pred piatkovými pretekmi v alpskej kombinácii, v ktorej bude pri neúčasti Američanky Mikaely Shiffrinovej jednou z adeptiek na cenný kov. Vlhová je piata najlepšia žena v kombinácii zo ZOH 2018 v Pjongčangu.

Tretí meraný tréning pred nedeľňajšími pretekmi v zjazde žien na MS 2019 absolvovalo 44 pretekárok na skrátenej trati, ktorá sa začínala na úrovni štartu super G. Dôvodom bol silný vietor v hornej časti majstrovskej zjazdovky. O 12.30 h sa začne mužský tréning zjazdu. V štartovnej listine figurujú aj dvaja Slováci - Matej Prieložný a Martin Bendik.

Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní - Aare (Švéd.) - štvrtok - výsledky:

Tretí tréning zjazdu - ženy: 1. Stephanie Venierová (Rak.) 1:02,66 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,09 s, 3. Ricarda Haaserová a Tamara Tipplerová (obe Rak.) +0,19 s, 5. Ester Ledecká (ČR) +0,20,... 20. Petra Vlhová (SR) +1,11


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Stephanie Venierová

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA