Slovenský kouč smeruje na lavičku reprezentačného tímu: Je to pre mňa veľká česť

Slovenský tréner Michal Hipp
Slovenský tréner Michal Hipp

BRATISLAVA - Slovenský futbalový tréner Michal Hipp sa v januári stal asistentom Čecha Michala Bíleka na lavičke reprezentácie Kazachstanu. S tamojším zväzom sa rodák z Nitry dohodol na ročnej spolupráci s opciou na ďalších dvanásť mesiacov. Čoskoro 56-ročný (nar. 13. marca 1963) bývalý lodivod slovenskej reprezentácie (2012-2013) nadviaže na spoluprácu so spomenutým koučom, s ktorým sa spolu stretli už v roku 2016 v tíme FC Vysočina Jihlava.

"Spolupracovalo sa mi s ním naozaj dobre. Michala veľmi dobre poznám, vážim si ho ako človeka a ako tréneri máme rovnakú filozofiu. Často sme spolu komunikovali, telefonoval mi aj pred svojím odletom do Kazachstanu, kde najskôr absolvoval dve rokovania. Ja som vlani na jeseň v septembri skončil pôsobenie v maďarskom Szombathelyi Haladás a hoci som mal aj potom určitú ponuku, až táto ma oslovila. Pôsobiť pri reprezentácii je veľká česť,“ priblížil Hipp vo štvrtkovom vydaní denníka Šport.

Skúsený slovenský tréner zároveň prezradil, že v jeho rozhodnutí prijať ponuku mal prsty aj Vladimír Weiss. Ten bol koučom kazašského tímu FC Kajrat Almaty v rokoch 2012-2015. "Spojili sme sa a konzultoval som s ním niektoré veci a aj on mi Kazachstan odporučil. V Kajrate zanechal výraznú stopu a odviedol výbornú robotu. Ľudia v Kazachstane naňho v dobrom spomínajú," povedal Hipp.

Po odlete do Astany čakalo bývalého reprezentačného obrancu okamžite veľké množstvo práce. "Astana ma privítala teplotami mínus 37 stupňov a poriadnou snehovou fujavicou. Posledné dni boli naozaj hektické, prakticky sme nevychádzali z kancelárie. Venovali sme sa rozborom, museli sme zostaviť širšiu štyridsaťčlennú nomináciu hráčov, s ktorými rátame. Vzápätí sme už leteli do Turecka, kde sú momentálne všetky kazašské kluby na sústredeniach. Absolvujeme tu výjazdy, pretože chceme hovoriť s každým jedným klubovým trénerom. Prvý reprezentačný zraz máme 15. februára práve v Turecku, kde už o šesť dní odohráme neoficiálny zápas s Moldavskom. Dovtedy musíme nomináciu zúžiť na 20 hráčov do poľa a troch brankárov,“ vysvetlil Hipp.

Kazachstan sa v boji o postup na ME 2020 stretne v I-skupine s Belgickom, Ruskom, Škótskom, Cyprom a San Marínom. "Vieme, že v skupine sú mimoriadne ťažkí súperi. O konkrétnom umiestnení a cieľoch sme však nehovorili. S Kazachstanom by sme však radi skončili lepšie, než sa umiestnil v predchádzajúcich kvalifikáciách. Mužstvo na to určite máme,“ zakončil pre denník Šport Michal Hipp.


Tagy: Michal Hipp Kazachstan Michal Bílek

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA