Ševela sa teší na duel so Spartakom: Som presvedčený, že zápas bude vypredaný a užijeme si parádny zážitok

Martin Ševela
Martin Ševela

BELEK - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v rámci sústredenia v Turecku neodohrajú plánovaný štvrtkový prípravný duel proti rakúskemu Hartbergu. Zverenci trénera Martina Ševelu po utorňajšom víťazstve nad úradujúcim víťazom Japonského ligového pohára Šonan Bellmare (4:2) absolvovali v stredu netradičnú formu regenerácie v podobe pobytu v kryokomore, kde teplota dosahovala mínus 160 stupňov. Takáto procedúra je výbornou prevenciou voči zraneniam. Namiesto duelu s Hartbergom si "belasí" dva razy zatrénujú, v "krajine polmesiaca" už odohrajú iba jediný prípravný súboj - v sobotu 9. februára proti ruskému Spartaku Moskva. Tento duel bude generálkou na jarnú časť sezóny 2018/2019, ktorú hráči lídra najvyššej slovenskej súťaže začnú v sobotu 16. 2. o 16.00 h v Dunajskej Strede proti najväčšiemu súperovi v boji o majstrovský titul - domácemu FC DAC 1904.

"V utorok sme proti japonskému klubu odohrali výborný zápas. Chalani išli až na dno síl a odviedli skutočne maximum. O desať dní už hráme dôležitý ligový duel s Dunajskou Stredou, a potrebujeme, aby hráči boli zdravotne v poriadku. Z dôvodu menších zdravotných ťažkostí či nakopnutí zo zápasu by vo štvrtok niektorí nemohli nastúpiť. Z pôvodného kádra odišiel Savičevič, a rátať nemôžeme ani so Strelcom a Stanglom, ktorý pre menšie zranenie nedohral predchádzajúci duel s nórskym Tromsö (hralo sa 2. februára, Slovan prehral tesne 2:3, pozn.). Nechceli sme ísť do rizika, že chalani, ktorí hrali proti Šonanu Bellmare, by nastúpili vo štvrtok proti Hartbergu a potom aj v sobotu so Spartakom Moskva. Zbytočne by tak hrozili prípadné zranenia a to si tesne pred jarným štartom súťaže nemôžeme dovoliť. Preto sme sa s Hartbergom korektne dohodli na zrušení prípravného duelu," cituje oficiálna internetová stránka ŠK Slovan slová trénera Martina Ševelu, ktorý ďalej poznamenal: "Štvrtok využijeme na nácvik technicko-taktických vecí. Zameriame sa na štandardné situácie, prejdeme si určité varianty smerom do ofenzívy, aby sme dokázali zaskočiť obranu súpera."

Štyridsaťtriročný kormidelník "belasých" musel v spomenutom zápase proti Bellmare už po prvom polčase striedať Aleksandara Čavriča, srbský krídelník strelil v príprave už tri góly. "Aleksandar hlásil problém s priťahovačom, preto sme ho radšej stiahli z ihriska. Naším zámerom je, aby sa počas najbližších dní dal dokopy a bol pripravený na generálku so Spartakom Moskva," vyhlásil Ševela na margo 24-ročného Čavriča.

V Slovane sa už tešia na jarné účinkovanie na novom Tehelnom poli, kde sa "belasí" vrátili po dlhých deviatich rokoch. Po spustení predaja vstupeniek na prestížny duel proti úradujúcemu majstrovi FC Spartak Trnava, ktorý sa odohrá v nedeľu 3. marca od 18.00 h v rámci 21. kola Fortuna ligy, v bratislavskom klube rozoberali a debatovali aj o tom, koľko ľudí príde. "Som presvedčený, že tento zápas bude vypredaný a spoločne si užijeme parádny futbalový zážitok," uviedol tréner ŠK Slovan Martin Ševela a dodal: "Bol som milo šokovaný tým, že už počas utorňajšieho prvého dňa sa predalo 8000 vstupeniek. Je to pre nás všetkých skvelý impulz, neskutočná motivácia a zároveň záväzok. Ak porovnáme tieto čísla s Pasienkami, tak je to niečo úžasné. Urobíme maximum, aby sme potešili fanúšikov. A nemyslím len na duel s Trnavou. Po športovej stránke je najdôležitejší vždy ten najbližší zápas, preto už postupne myslíme na úvodný jarný súboj v Dunajskej Strede, ktorý bude mimoriadne dôležitý. Už sa veľmi tešíme na začiatok ligy."


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela

Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA