Neľudské podmienky v biatlone: Ak to bude ešte horšie, pretekať sa nebude vôbec!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

CANMORE - Medzinárodná biatlonová únia (IBU) potvrdila zmenu programu siedmeho kola Svetového pohára v kanadskom Canmore. Extrémne mrazy dosahujúce viac ako mínus 20 stupňov Celzia donútili organizátorov k viacerým úpravám pôvodného plánu.

Vo štvrtok sa uskutočnia skrátené vytrvalostné preteky mužov na 15 km až od 20.20 h SEČ, ženy absolvujú trať dlhú 12,5 km od 22.50 h SEČ. V oboch prípadoch sa bude udeľovať namiesto tradičnej jednej trestnej minúty iba 45-sekundová penalizácia.

Mužské a ženské štafety mali byť na programe až v sobotu, ale presunú sa na piatok. V sobotu sa napokon uskutočnia rýchlostné preteky, ktoré nemali vôbec figurovať v itinerári tohto kola Svetového pohára. Šprinty na 7,5 km medzi ženami a na 10 km medzi mužmi nahradia pôvodne plánované preteky s hromadným štartom. Snahy organizátorov však môžu vyjsť nazmar, pretože ak teploty klesnú pod mínus 20 stupňov Celzia, bod 6.6 pravidiel IBU neumožní pretekárom odštartovať na trať.

Slovenské farby budú v Kanade hájiť medzi mužmi Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla a Michal Šíma. V ženskej kategórii sa predstavia Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková.


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková IBU

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA