Domov, sladký domov: Nekonečné práce trvajú hádam tisíc rokov, Tottenham musí čakať

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Nový štadión účastníka najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League Tottenhamu Hotspur nebude pripravený ani na blížiace sa severolondýnske derby s Arsenalom FC (2. marca)

"Kohúti" sa mali do "svojho" vrátiť už v septembri, práce na novostavbe futbalového stánku a bezpečnostných systémoch však na ňom pokračujú aj naďalej. Klub vydal oficiálne vyhlásenie, že sa z "prechodného domova" vo Wembley na nové White Hart Lane nepresťahujú skôr ako v priebehu marca. "Ďakujem všetkým, že ste s nami. Nasledujúcich pár týždňov bude kľúčových," vyjadril sa predseda predstavenstva Spurs Daniel Levy, cituje ho portál BBC.

"Nápravné práce na bezpečnostných systémoch na novom štadióne sa blížia k dokončeniu a potom sa posunieme do záverečnej fázy testovania požiarneho detekčného a poplašného systému a jeho integrácie s ostatnými bezpečnostnými systémami. Úspech tohto testovania je rozhodujúci pre našu schopnosť získať bezpečnostné osvedčenie a otvoriť štadión." uvádza sa v oficiálnom klubovom vyhlásení.

Ďalší domáci marcový duel Tottenhamu je na programe 17. marca, keď si to Spurs rozdajú v ďalšom londýnskom derby s Crystal Palace. Termín tohto zápasu sa však ešte môže zmeniť v závislosti od toho, či sa práve Crystal Palace podarí postúpiť do štvrťfinále FA Cupu. Tottenham Hotspur dočasne opustil svoj štadión White Hart Lane ešte po skončení sezóny 2016/2017, odvtedy nastupuje na svoje domáce zápasy vo Wembley. Tímu Mauricia Pochettina patrí v tabuľke Premier League priebežná tretia priečka, keď v 25 zápasoch získal 57 bodov.


Tagy: Tottenham Hotspur White Hart Lane

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Jon Super

DISKUSIA