Najhoršie obavy sa potvrdili: Bolestivé konštatovanie polície, Sala je mŕtvy!

Vrak lietadla, v ktorom cestoval Emiliano Sala
Vrak lietadla, v ktorom cestoval Emiliano Sala

LONDÝN - Viac ako dva týždne po tom, ako sa lietadlo na palube s Emilianom Salom zrútilo do Lamanšského prielivu, polícia oznámila, že telo nájdené v troskách na morskom dne bol argentínsky futbalista.

"Tieto správy sú také bolestivé. Úprimnú sústrasť rodine, priateľom a spoluhráčom Emiliana Salu. V tejto ťažkej chvíli sme s vami," napísal na twitteri prezident Argentíny Mauricio Macri. Pátracie tímy stále nenašli telo druhého pasažiera - pilota Davida Ibbotsona.

Lietadlo, ktoré zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom, objavili pred niekoľkými dňami na morskom dne v hĺbke 63 metrov. Najväčším prekvapením bolo, že tam bol takmer celý stroj. Krátko po jeho objavení zverejnili svetové médiá fotografiu vraku lietadla, v ktorom sa podľa informácií od pátracieho tímu nachádzalo aj jedno jasne viditeľné telo.

Emiliano Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League - tímom City. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo. Keď prelietavalo nad oblasťou ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili. Salova rodina sa s tým nechcela zmieriť a zorganizovala súkromné pátranie. Jeho vedením poverili uznávaného experta Davida Mearnsa.


Tagy: Emiliano Sala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
reuters

DISKUSIA