Plzeň sa pripravuje na Hrošovského odchod: Za zásluhy nikto odchádzať nebude, za peniaze áno!

Patrik Hrošovský a jeho gólové oslavy
Patrik Hrošovský a jeho gólové oslavy

PLZEŇ - Slovenský futbalový reprezentant Patrik Hrošovský pobudne v tíme českého šampióna FC Viktoria Plzeň minimálne do konca sezóny 2018/2019. V rozhovore pre web lidovky.cz to potvrdil generálny manažér klubu Adolf Šádek.

"Opýtal sa ma jeho agent, že 'keby' a 'prípadne za koľko'. Moja odpoveď bola krátka: 'Nie, nezmysel, najskôr v lete'. Čiastku, ktorú naznačil za predajnú, som mu niekoľkokrát vynásobil. Nebola žiadna konkrétna ponuka, iba oťukávanie. Konkrétna ponuka by mi navyše musela vyraziť dych," uviedol Šádek. Z jeho slov je tak jasné, že ak by v Plzni mali v budúcnosti súhlasiť s odchodom 26-ročného defenzívneho záložníka, tak ho určite nepredajú "pod cenu".

Na otázku, či by si Hrošovský po desiatich rokoch v Plzni zaslúžil prestup, Šádek odvetil: "A myslíte si, že ja by som si po piatich majstrovských tituloch nezaslúžil pracovať pre Real Madrid alebo Bayern Mníchov? Nič neexistuje za zásluhy. Za to, čo hráči Plzni odvádzajú, berú včas a pravidelne pomerne slušné peniaze. Klub nemá žiadny morálny záväzok, že by mal kohokoľvek púšťať za zásluhy. Časy, keď sa za zásluhy dávali výložky na ramená alebo medaily na krk, sú dávno preč. Nemyslím to zle, ale za zásluhy nikto z Plzne odchádzať nebude. Za peniaze áno."


Tagy: FC Viktoria Plzeň Patrik Hrošovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Paul White

DISKUSIA