Veľký slovenský talent s novou zmluvou: Ak chcete uspieť, musíte sa zriecť množstva vecí!

Filip Krivošík
Filip Krivošík

HÄMEENLINNA - Slovenský hokejový talent Filip Krivošík, ktorý je "absolventom" bývalej hokejovej školy Svišťe (pôsobil aj v Ružinove, v Chomutove), sa skvele adaptoval v najvyššej hokejovej fínskej súťaži Liiga v drese HPK Hämeenlinna a pred niekoľkými dňami podpísal s klubom nový kontrakt.

"Som nesmierne rád, že som sa rozhodol pre "fínsku cestu". Sezónu som odštartoval v seniorskom mužstve HPK a myslím si, že herné výkony z mojej strany boli na slušnej úrovni. Pochopiteľne, vždy to môže byť ešte aj lepšie. Urobil som však veľmi výrazný a verím, že aj dobrý krok, čoho dôkazom je nedávne predĺženie zmluvy na ďalšiu sezónu. Osobne by som sa chcel v nasledujúcej sezóne presadiť ešte viac a hlavne sa mienim posunúť do presilovkovej formácie. Chcem byť platným členom mužstva HPK a podávať kvalitné výkony. Hrať najlepšie ako viem a presadiť sa," vyznal sa úvodom 19-ročný útočník fínskeho klubu HPK Hämeenlinna Krivošík. 

Vlani dostal dokonca príležitosť ukázať sa aj v slovenskom seniorskom reprezentačnom tíme pod vedením trénera Craiga Ramsaya: "Bol som milo prekvapený nomináciou. Bol to skutočne veľký krok nakuknúť do seniorského hokeja v národnom tíme a dúfam, že sa tam v budúcnosti ešte ukážem." A čo fascinuje Filipa na fínskom hokeji? "Sú kvalitní korčuliari a predovšetkým skvele bránia. Ich korčuľovanie smerom dozadu je na vysokej úrovni. Jednoznačne si potrpia na obranu a priamočiarosť smerom na bránku. Pre cudzincov je veľmi náročné presadiť sa medzi nimi, pretože musíte ukázať hokejové atribúty na ich úrovni," prezradil Krivošík, ktorý má v sebe vypestovanú veľkú vôľu, húževnatosť i vytrvalosť. "Ak chcete uspieť vo vrcholovom športe, musíte sa zriecť množstva vecí. Viete, ak chcete niečo dokázať v hokejovo vyspelom svete, tak je to jednoducho o veľkom odriekaní si. A ja snívam o NHL," dodal mladý slovenský hokejista, ktorého zastrešuje agentúra AA Sports Management.


Tagy: HPK Hämeenlinna Filip Krivošík

Zdroj:
športky
Foto:
športky

DISKUSIA