Mal patriť k absolútnej brankárskej elite sveta: Berie veľké milióny, nevyhral od 2017

Cory Schneider
Cory Schneider

NEWARK - Americký hokejový brankár Cory Schneider v službách New Jersey Devils čaká na víťazstvo v zámorskej NHL už od 27. decembra 2017. Tridsaťdvaročný gólman, ktorý poberá v aktuálnej sezóne plat vo výške 6 miliónov amerických dolárov, mal byť jednotkou "diablov", ale vinou zdravotných problémov absolvoval v tomto ročníku len desať štartov s úspešnosťou zákrokov 86,6 %.

Od spomenutého dátumu odchytal devätnásť zápasov, v ktorých strávil na ľadovej ploche viac ako tretinu a ani v jednom z nich nedoviedol svoj tím k plnému bodovému zisku.

Rodák z Marbleheadu bol blízko k prerušeniu nepriaznivej série vo štvrtkovom dueli na klzisku New Yorku Islanders, v ktorom New Jersey prehralo 1:2 po samostatných nájazdoch. Tréner Devils John Hynes však skúseného brankára pochválil za výkon, keď zlikvidoval 28 z 29 streleckých pokusov súpera. "Som rád aj zaňho. Mal v tejto sezóne smolu a prešiel si náročnou cestou. Som šťastný, že je späť a je pripravený po psychickej aj fyzickej stránke. Odchytal dobrý zápas a je to pozitívny signál pre náš celý tím," vyjadril sa na adresu Schneidera.


Tagy: New Jersey Devils Cory Schneider John Hynes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA