Nórsky čarodejník má pri nohách takmer celý svet: Čas je med, všetko do seba dokonale zapadá!

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer

MANCHESTER - Nór Ole Gunnar Solskjaer získal ocenenie pre najlepšieho trénera za mesiac január v rámci najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Najlepším hráčom mesiaca sa stal Solskjaerov klubový zverenec Marcus Rashford. Obidve januárové ocenenia tak putujú do Manchestru United.

"Znamená to, že sme najlepším tímom mesiaca. Všetci hráči si počínali fantasticky a rovnako aj celý personál mužstva. Chceme vyhrávať čo najviac zápasov a stúpať hore v tabuľke, čiže sme stále len na začiatku," povedal 45-ročný lodivod "červených diablov" pre oficiálny web Premier League. Nór sa stal koučom tímu z Old Traffordu koncom decembra.

Odvtedy ManUnited neprehral ani v jednom z deviatich súťažných zápasov a nachádza sa na 5. mieste v priebežnej ligovej tabuľke so ziskom 48 bodov. V januári získal 10 z 12 možných bodov, o čo sa tromi presnými zásahmi v štyroch zápasoch zaslúžil aj ocenený hráč Rashford. "Cenu pre najlepšieho hráča mesiaca som získal prvý raz, je to skvelý pocit," skonštatoval 21-ročný anglický útočník.

 

 


Tagy: Manchester United Marcus Rashford Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
manutd.com; Twitter/Premier League

DISKUSIA