Kližan mal našliapnuté na titul, STOP od búrliváka: To nič, veď s ním mal problémy aj Djokovič!

Martin Kližan
Martin Kližan

SOFIA - Slovenský tenista Martin Kližan prehral 6:4, 6:1 s turnajovou trojkou Rusom Daniilom Medvedovom v piatkovom štvrfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Sofia Open v bulharskej Sofii (dotácia 524 340 eur, tvrdý povrch v hale). Napriek neúspechu si Kližan za účasť medzi najlepšou osmičkou pripíše do rebríčka ATP 45 bodov a získa odmenu vo výške 15 335 eur.

Hneď v úvodnej hre zápasu čelil Kližan pri svojom podaní piatim brejkbalom, všetky však dokázal odvráti. V tretej hre sa Slovák ocitol v podobnej situácii, Medevdev ďalšiu šancu na prelomenie súperovho servise využil a po potvrdení brejku viedol 3:1. V deviatej hre mal ruský tenista na príjme výhodu troch setbalov, tie ešte nedokázal premeniť. O zisku prvého setu vo svoj prospech tak Medvedev rozhodol až v ďalšom geme pri svojom podaní, keď premenil v poradí štvrtý setbal.

Druhý set mal ešte jednoznačnejší priebeh. Medvedev prelomil Kližanovo podanie hneď v prvom geme a v dominantnom výkone pokračoval aj naďalej. Ruský tenista sa rýchlo ujal vedenia 4:0. Za stavu 5:1 sa dostal Medevdev na príjme k prvému mečbalu, ktorý aj premenil a zaslúžene sa tešil z postupu do semifinále.

Zverenec Dominika Hrbatého Kližan a Medevdev odohrali druhé vzájomné stretnutie. Premiérovo na seba narazili vlani na turnaji ATP v japonskom Tokiu, v 2. kole uspel 22-ročný Rus 6:4, 6:3.

Dvojhra - štvrťfinále:
Daniil Medvedev (Rus.-3) - Martin Kližan (SR) 6:4, 6:1


Tagy: Martin Kližan

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA